افغانستان به صورت خلاصه

در افغانستان چه خبر است؟
کوتاه، مختصر، مفید

۱. آمریکا در جنگ و لشکرکشی ۲۰ ساله به افغانستان شکست سنگین خورده است.
۲. پس از ترور شهید سپهبد سلیمانی، آمریکا ناچار به خروج از منطقه است.
۳. آمریکا طالبان را در افغانستان به حکومت رسانده و به دست نشانده خود یعنی اشرف غنی گفته است کشور را دو دستی به طالبان بدهد و فرار کند.
۴. بزودی آمریکا، اروپا و ارتجاع منطقه، طالبان را بعنوان حکومت افغانستان به رسمیت خواهند شناخت.
۵. با این اقدام آمریکا عرصه جنگ نظامی را به جنگ شناختی تغییر داده است و از این به بعد بجای توزیع اسلحه، شاهد تشکیل گروه‌های هنجاری و شناختی و مبارزات آزادیخواهانه و اصلاح‌طلبانه در افغانستان خواهیم بود. جنبش ضدطالبان با کمک فیسبوک، توییتر و اینستاگرام در افغانستان کلیدخواهد خورد. با سخت گیری های آتی طالبان، مردم تشنه آزادی و ولنگاری خواهند شد و ناگهان دخالت‌های آمریکا از نوع انقلاب‌های رنگی شروع خواهد شد که انقلاب افغانستان انقلاب هویت و پرچم آن پرچم ملی افغانستان است. و در نهایت با شورش عمومی و دخالت پشت پرده آمریکا، غربگرایان یک لائیک ضددین را در افغانستان علم می‌کنند و طالبان نیز دیگر تمام خواهد شد.
۶. فراموش نکنید آمریکا همان آمریکا و طالبان همان طالبان است. فقط تعریف نقش ها کمی متفاوت از گذشته شده است.

حال سوال این است که جمهوری اسلامی ایران با طالبان چه باید بکند؟
پاسخ این است که مگر طالبان از سعودی و امارات و اردوغان بدترند؟ مگر از صرب‌های آدمکش بدترند؟ مگر از انگلیس خبیث بدترند؟ مگر اینها از مردم و جوانان ما نکشته اند؟ مگر از سعودی خونریز تر هم داریم؟ ما با همه اینها ارتباط رسمی و دیپلماتیک و تجاری داریم و با طالبان هم خواهیم داشت. مهم منافع ملت و کشور است. طالبان مادامی که خون شیعه را نریزد، مانند انگلیس و سعودی است و ما می‌توانیم با آنها روابط معمول را داشته باشیم.

چرا اصلاح‌طلبان تا این حد با شدت خواهان مقابله با طالبان هستند؟
اصلاح طلبان مانند طالبان پیاده نظام آمریکا هستند. هر دو در پازل خود برای آمریکا بازی می کنند. قرار است طالبان افراطی گری کنند و اصلاح طلبان هم با تشبیه رفتار افراطی طالبان با برخی آموزه‌های حکومتی جمهوری اسلامی ایران، زندگی انگلی خود را سامان دهند. عجیب نیست اصلاح طلبانی که شعار نه غزه نه لبنان می دادند حالا خواهان لشکرکشی به افغانستان شده اند؟ آری، اینها دستور دارند تا ایران را وارد یک جنگ بی حاصل با طالبان کنند تا با مشغول شدن به مرزهای شرقی، فضای تنفس برای رژیم اشغالگر صهیونیستی فراهم شود.

🔸نه خاک افغانستان مرکز و مأمن گروه‌های تروریستی فعال در مناطق جنوب شرق ایران شده بود و صدها نفر از شهروندان ایرانی در اقدامات تروریستی این گروهک‌ها به شهادت رسیدند؟ مرکز هماهنگی فعالیت این گروهک‌ها نه سفارت امریکا در کابل بود؟ مگر تروریست معدوم، عبدالمالک ریگی وقتی که از آسمان توسط نیروهای امنیتی ایران شکار شد و در خاک ایران بر زمین نشست، از فرودگاه کدام شهر به دبی آمده بود و از آنجا به کدام پایگاه می‌خواست برود و قرار بود در قرقیزستان و در پایگاه ماناس با چه کسی دیدار کند؟

🔸مگر در طول همین سال‌هایی که امریکایی‌ها افغانستان را اشغال کردند، نه ایران بود که هم برق بخش‌های بزرگی از غرب افغانستان را تامین کرد، هم این کشور را صاحب راه و راه‌آهن کرد و هم هرات را به بزرگ‌ترین و زیباترین شهر این کشور تبدیل کرد؟ مگر نه ایران بود که در طول ۴۲ سال گذشته میزبان میلیون‌ها آواره افغانستانی بود و از آن‌ها تا جایی که در توانش بود پذیرایی کرد در حالی که کشورمان درگیر جنگی خونین با ارتش بعث عراق بود و پس از آن هم در شدیدترین و سخت‌ترین تحریم‌هایی که نوع بشر تا بحال دیده بود، همچنان از آن‌ها پذیرایی کرد؟

🔸اما در مقابل چه شد؟ مگر یادمان رفته که آن مجری عقده‌ای، بی‌شعور و هتاک تلویزیون طلوع در هنگام مصاحبه با وزیر امور خارجه کشورمان چه دریدگی کرد و چگونه رسم دوستی و همسایگی و برادری را به جا آورد! مگر یادمان رفته که همین فارسی‌زبان‌هایی که شهروند افغانستان بودند چون زورشان به پاکستان نمی‌رسید، دیوانه‌وار چه هتاکی‌ها و چه توهین‌هایی نثار ایران و ایرانی می‌کردند؟ مگر یادمان رفته که تعدادی در رودخانه مرزی غرق شدند و فضای مجازی دوستان و برادران افغان چه که نکردند… مگر یادمان رفته که در طول ۴۲ سال گذشته بیش از ۲۹۰۰ نیروی نظامی و انتظامی ایران در مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدری که از افغانستان می‌آمد جانشان را از دست دادند…

🔸آیا هنوز هم باید از این دست محبت‌هایی که در این سال‌ها از کشور همسایه به ما رسیده، بنویسم و ردیف کنم؟ چرا باید به حکومت امریکایی افغانستان دل خوش می‌کردیم؟ جوانان ایرانی و حتی همین فاطمیون عزیز را برای چه باید به دهان گرگ می‌فرستادیم؟ تا شاید این جماعت در قدرت بمانند و به فحاشی و هتاکی و نوکری برای امریکا علیه ایران ادامه دهند؟ چرا مانند بُز فرار کردند؟ چرا نماندند و از کشورشان دفاع نکردند؟ چرا ما همچنان باید منافع ملی خودمان را به پای یه مشت آدم ابله و نادان بریزیم که در نمک‌نشناسی لنگه ندارند (البته منظورم همان کسانی است که در بالا از آن‌ها نام بردم)…

🔸خدا می‌داند هیچ کسی به اندازه من به افغانستان علاقمند نیست، اما نگاه کنید، جز گپ مفت، جز هتاکی، جز بی‌ادبی و حرف‌هایی که سزاوار خودشان است، چیزی دیده‌اید؟ یک بار نوشتم پزِ ارزش افغانی در برابر ریال را می‌دادند، کمی صبر کنید، واحد پول افغانستان چنان ریزشی کند که در تاریخ بنویسند! پُزِ صندوق رای و سیستم رای‌گیری را می‌دادند که در آن اشرف غنی با دوپینگ امریکایی‌ها به ضرب و زور یک میلیون رای آورد… این همه کم‌ظرفیت و این همه بچه… اگر یکی از این کارها را ما کرده بودیم، فکر می‌کردید، چه نمی‌کردند؟ فکر می‌کردید چه تهمت‌ها و چه انگ‌ها و چه عقده‌هایی که خالی نمی‌شد؟

🔸مگر مقصر ما هستیم که طالبان سوار شما شده و بدون شلیک یک گلوله پایتخت را تصرف کرده است؟ مگر تقصیر ما است که مسوولان دولت شما مانند شغال از سوراخ سمبه‌های فرودگاه کابل به درون فرودگاه خزیدند و فرار کردند؟ مگر تقصیر ما است که اشرف غنی با ۱۶۹ میلیون دلار پول نقد از کشور فرار کرده و بقیه هم هر چه دم دستشان بود، با خود بردند و رفتند؟ مگر تقصیر ما است ارتشی که هی در فضای مجازی فخر می‌فروختید که زنانش از مردان مسلح ما مجهزتر هستند، بدون مقاومت تسلیم شد و کشور را دو دستی به طالبان داد؟

🔸مگر فکر می‌کنید ما خیلی خوشحال هستیم که طالبان افغانستان را گرفته است؟ مگر نه همین ما بودیم که در سال ۲۰۰۱ یکی یکی شهرهای افغانستان را از اشغال طالبان درآورده و آن‌ها را فراری دادیم که تا چهار سال بعد خبری از آن‌ها نشد؟ مگر نه همین ما بودیم که تا پیش از رسیدن امریکایی‌ها، حکومت طالب جماعت را به صفر رساندیم و صدها میلیون دلار کمک بلاعوض به افغانستان کردیم؟ چرا دوباره طالبان سربرآورد؟ چرا یک سوزن به خودتان نمی‌زنید؟ چرا می‌خواهید آبرویی که در کشورداری از شما رفت را بر گردن دیگران بیندازید؟ کسی جلوی شما را نگرفته، به جای فحش دادن به ایران، مرد باشید بجنگید تا ببینم به روزش چه اتفاقی خواهد افتاد…

منبع: t.me/syriankhabar

این مطلب را نیز بخوانید

اگر دجال را درک را کند‌‌.‌‌‌..

اگر دجال را درک را کند‌‌.‌‌‌.. سن، [المحاسن] عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ عَنِ الْمُفَضَّلِ بْنِ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *