ترور در ایران- قطع نامه هسته ای- آمادگی جنگ ایران و اسرائیل

🔴حوادث تروریستی اخیر در ایران، و عدم نشان دادن عکس‌العمل درخور توسط مقامات ایرانی، مورد توجه رسانه‌های روسی قرار گرفته است.

به عنوان نمونه رسانه‌های اسرائیلی ادعا میکنند حادثه پارچین و قتل احسان قدبیگی در پارچین، توسط یک پهپاد انتهاری رخ داده است. اما رسانه‌های ایرانی آن را یک حادثه عادی نشان دادند.
برداشت این رسانه روسی این است که برنامه هسته‌ای ایران به مراحل پایانی نزدیک میشود؛ و به همین دلیل «اتفاقات عجیب و حوادث» هم شدت گرفته است.
آیا این حوادث، و عکس‌العمل نشان ندادن مقامات ایرانی، مقدمه اعلام «قدرت هسته‌ای شدن ایران» است؟

از سویی:

🔴 توییت بسیار تامل برانگیز یکی از اکانت‌های نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص آماده‌باش همه‌جانبه نیروهای مسلح کشور برای جنگ با رژیم صهیونیستی.

 

🔷مطلب بالا  علاوه در اکانت نزدیک به سپاه در  از کانال سربازان گمنام وابسته به واجا (وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی) نیز ارسال شده است. این کانال ادعا دارد که نیروهای مسلح ایران برای مقابله همه جانبه با رژیم منحوس صهیونیستی آماده می شوند.
این مطلب را برای اطلاع شما خوانندگان گرامی فرستادم. اینکه این ادعا تا چه حد صحت دارد بنده بیخبر هستم.
در تحلیل این مطلب بر فرض صحتش بنده دو احتمال را ممکن می دانم. با توجه به مجموعه ترورهای اخیر رژیم صهیونیستی، مسئولین ایرانی در صدد پاسخ مستقیم از ایران یا از سوریه به خاک رژیم صهیونیستی هستند. یا با توجه به شرایط پیش آمده و احتمال تصویب قطعنامه ضد ایرانی در آژانس مسئولین ما تصمیم دارند اینبار پاسخی مناسب بدهند که عملا برجام را به زباله دان تاریخ بفرستد. و احتمال می دهند که رژیم صهیونیستی دست به حمله به تاسیسات هسته ای ایران بزند. و نیروهای مسلح ایران برای چنین روزی آماده می شوند.

و از سویی دیگر:

🛑پس از ارائه قطعنامه ضد ایرانی به شورای حکام، پیام صریح و واضح تهران به مسقط ارسال شد که عمان، جرأت ابلاغ آن را به طرف غربی و آمریکایی نداشت! 

🟣 تهدید ایران، اروپا و امریکا را رام کرد(البته در ظاهر فعلاً)

🔹پس از انتشار خبرهای مختلف در مورد ارائه پیش‌نویس یک قطعنامه توسط کشورهای اروپایی‌ علیه برنامه هسته‌ای کشورمان در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران از دو سه کانال مختلف پیام‌های بسیار بسیار تندی را روانه پایتخت‌های اروپایی و حتی امریکا کرده است. به نظر این کشورها که فکر می‌کردند پس از دزدیدن نفتکش ایرانی توسط یونان تهران را در موضع انفعالی قرار خواهند داد اما دیدند ایران دو برابر تلافی کرد، از طریق واسطه‌ها متوجه شده‌اند که تهدیدهای ایران بسیار جدی و عملیاتی است.

🔹هر چند از ماهیت تهدیدها و پیام‌های محکمی که ایران به کشورهای اروپایی و امریکا رسانده خبر چندانی منتشر نشده، اما سفر انریکه مورا به عمان را می‌توان بخشی از روند دریافت پیام‌‌ها دانست، چه اینکه طرف قطری هم که روز گذشته با وزیر امور خارجه امریکا گفت‌وگو کرده، حامل پیامی در همین راستا بوده است. کشورهای اروپایی و امریکا به عنوان مجریان دستورات صادر شده از طرف صهیونیست‌ها، فکر می‌کردند با صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام، ایران کوتاه خواهد آمد، اما مساله این بار بسیار بسیار متفاوت است.

🔹عقب‌نشینی این کشورها و اصلاح پیش‌نویس قطعنامه ارائه شده را می‌توان در توضیحات یک خبرنگار غربی مشاهده کرد. ستفانی لیختنشناین، خبرنگار نشریه فارن پالیسی در صفحه توییترش نوشت: «متوجه شده‌ام چهارشنبه شب یا پنج‌شنبه صبح درباره [پیش‌نویس] قطعنامه ارائه شده به شورای حکام، توسط آمریکا و تروئیکای اروپا[آلمان، فرانسه و انگلیس] رای‌گیری خواهد شد. لحن این پیش‌نویس ملایم است و در آن هیچ اشاره‌ای به ارجاع موضوع به شورای امنیت سازمان ملل نشده است.»

🔹به نظر، تهدید ایران بسیار معتبر بوده است، اعتباری که باید خیلی زودتر از این اتفاق می‌افتاد. مسامحه ایران با آژانس و سفر گاه و بی‌گاه دبیرکل آن به تهران و همراهی او با سیاست‌های کشورهای غربی و بر زمین گذاشتن اصل بی‌طرفی و رود به مسائل سیاسی موضوعی نیست که باید از آن عبور کرد. به صورت مشخص، مساله اصلی ایران با غرب به هیچ عنوان موضوع هسته‌ای نیست، این موضوع بهانه‌ای برای غرب است تا فشار اقتصادی بر مردم ایران را افزایش داده و با تداوم تحریم‌ها، مانع از پیشرفت ایران شوند.

🔹این بهانه‌ها به هر دلیل باید از کشورهای غربی گرفته شود و آن‌ها باید بدانند که از یک نقطه به بعد هیچ راه عبوری نیست و همه مسیرها به سمت ایران مسدود است. بازرسان این سازمان از این به بعد باید مانند سایر کشورها از ایران بازدید به عمل آورده و تا زمانی که تاسیسات هسته‌ای رژیم صهیونیستی مورد بازرسی دقیق قرار نگرفته و این رژیم به قوانین این سازمان گردن نگذاشته، ایران نیز نباید در این زمینه کوتاه بیاید.

همانطور که گفتم در ظاهر رام شدن ولی:

🔴استفاده از الگوی حمله به تاسیسات هسته‌ای سوریه و عراق در دکترین نظامی رژیم صهیونیستی جهت مقابله با ایران!

🔹مایا کارلین در ۱۹fortyfive نوشت نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل از دکترین «بگین» تبعیت می‌کند و همان طور که راکتورهای هسته‌ای عراق در ۱۹۸۱ و سوریه در ۲۰۰۷ با این دکترین مورد حمله قرار گرفتند، به تاسیسات ایران نیز چنین نگاهی دارند.

🔹بنت گفته است ایران از همه خطوط قرمز عبور کرده و هرچند در دنیا کشورهایی هستند که تلاش ایران برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای را واقعیت اجتناب ناپذیر دانسته، یا دیگران آن را یک توافق تمام شده تلقی کرده و یا از شنیدن موضوع خسته شده‌اند؛ اما ما به ایران اجازه دستیابی نخواهیم داد.

و در آخر:

☑️ روایت در مورد ایرانیان و گرفتن حق

🔴 آنان پس از قیام و نهضتشان از دشمنان می‌خواهند که در امورشان دخالت نکنند ولی نمی پذیرند.
🔸 ”حق را می‌جویند اما به آنان سپرده نمی‌شود. بار دیگر خواستار آن شوند اما راه به جایی نبرند. با مشاهده‌ی این وضع، سلاح بر دوش گرفته و به مبارزه روی آورند. آنگاه حقوقشان را به رسمیت شناسند. اما این بار، آن‌ها نمی‌پذیرند تا دست به قیام زنند و پرچم نهضت را رها نکنند تا به دست صاحب شما [امام مهدی (ع)] بسپارند. کشته‌های آنان شهیدند. (المعجم، ج ۳، ص ۲۶۹)“

📚: رونوشت: از تـبـار ابـلـیـس

 

منبع: t.me/shomareshmakooszohor و t.me/syriankhabar   و  t.me/sarbazanegomnam2 و  eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

ایران‌ ۵۳ درصد از اصلی ترین بندر تجاری روسیه را خرید

🔴 ایران‌ ۵۳ درصد از اصلی ترین بندر تجاری روسیه را خرید خط قرمز که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − چهارده =