تصویر صورت فلکی هرکول یا جاثی

تصویر صورت فلکی هرکول یا جاثی

{جاثی ناحیه ای از 👈آسمان را شامل می شود که خورشید به سمت آن در حرکت است. خورشید ، زمین و سیارات دیگر به صورت یک واحد با سرعت ۲۰ کیلومتر در ثانیه در فضا حرکت می کنند. در هر ثانیه، تمامی منظومه شمسی ۲۰ کیلومتر به آن ناحیه آسمان نزدیک تر می شود. }(کتاب نجوم به زبان ساده ص ۴۷)

پیشتر از تطابق مردوخ بابلی با صورت فلکی جاثی یا هرکولس سخن گفتم. همچنین گفته شد که نیبیرو در انوماالیش یکی از القاب مردوخ است همچنین نیبیرو ناحیه ای در آسمان است که مدارها توسط مردوخ با آن ناحیه تنظیم شد. پیشتر از جایگاه ستاره قطبی به عنوان یکی از احتمالات مکان نیببرو یاد کردیم. اکنون احتمال دومی را نیز مطرح می نمایم و آن مکان نامعلومی است که صورت فلکی جاثی آن ناحیه را شامل می شود و بر اساس نظریه دانشمندان کیهان شناس جدید منظومه شمسی ما با سرعت ۲۰ کیلومتر بر ثانیه به سوی آن در حرکت است.

پ ن: پیشتر گفته ام که وجود یا عدم وجود سیاره ای بعد از مدار پولوتون هیچ ارتباطی با نیبیرو در متون میان رودان ندارد و نظریه سیچین در تطبیق سیاره ادعایی ub313 با نیبیرو در الواح میان رودان اشتباه محض است.

تصویر مردوخ‌ در حال مبارزه با اژدها که این اژدها یا تیامت است یا کینگو فرزند تیامت یا همان اژدهای روایت انوماالیش که مخلوق تیامت بود.

نگاهی به ریشه اسطوره شناسانه واژه طمطام در زبان عربی :

{ در اسطوره آفرینش بابلی (انوما الیش) می خوانیم که تیامت Tiamat هیولای ماده ای است که در ژرفای آب های شور قرار دارد. همسر وی آپسو یا آبزو رب النوع آب های شیرین است که توسط ائا (انکی) کشته می شود. خود تیامت توسط مردوخ کشته می شود و از اعضای بدن وی آسمان ها و زمین و کوه ها و.. خلق می شود.
تیامات《Tiamat》 را در زبان اکدی tamtum نیز می نامند(ویکیپدیای انگلیسی مدخل tiamat) بنابراین نام دیگر تیامت، تمتوم است که آشکارا می توان آن را ریشه واژه طمطام در زبان عربی امروز دانست. طمطام در ادبیات عربی به معنی میانه دریا است. همچنین معنای آتش عظیم را نیز می دهد. همچنین واژه طم در عربی معنی دریای سهمگین را می دهد.(المفردات راغب)
در ادبیات اکدی کهن واژه tamtu معادل دریا می باشد.
در ادبیات عبری tehom (תְּהוֹם) به معنی (اعماق مغاک) می باشد. }

{تیامت هم در اسطوره آفرینش در مرکز دریا و عمق آب های شور جای داشت همان جایی که عرب ان را طمطام می نامد و عبرانی ها تهوم می نامند.

نکته مهم ۱: در بعضی کتب علوم غریبه از نام طمطم و طمطام برای یکی از جنیان یا شاید رهبر گروهی از جنیان نام برده شده است. در انوماالیش هم تیامت یازده گروه از موجودات را خلق می نماید و به جنگ ایزدان می فرستد. این موجودات شامل《موش مَهو》،《اوشومگَلو》، 《بَشمو》، (سه نوع مار شاخدار)《موش هوشو》(اژدر مار)،《لَهمو》(احتمالا قهرمان موبلند)، 《اوگَلو》(چهارپای کبیر طوفان) شیردیو،《اوری دی مو》(شیرانسان نما)،《گیر تبلولو》(کژدم مرد)،《اومو دَبروتو》(طوفانهای سهمناک)، «کولولو»(انسان ماهی)،《کوسَریکو》(چهارپایی افسانه ای شاید نوعی ورزا انسان گاو) می باشد. بخشی از این موجودات نظیر شیرانسان، شیردیو، ورزا، کژدم مرد، ماهی انسان تا آنجا که بنده شناخت دارم موجوداتی میرا هستند. یعنی می توان آنها را نوعی جن در نظر گرفت. شاید اگر ما جنیانی تحت نام بنی طمطام داشته باشیم بتوانیم آنها را با این موجودات یکی بدانیم.

نکته۲: بعضی محققین بحرالمیت را که شورترین آب جهان است مکان کشته شدن تیامت می دانند.}

منبع:eitaa.com/soltannasir

 

این مطلب را نیز بخوانید

دین مردم تمدن کارتاژ

دین مردمان کارتاژ ۳

{دین مردمان کارتاژ ۳} {اَستارته که در کتیبه های کارتاژ کمتر دیده می شود و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + چهارده =