جشن مهرگان زرتشتیان و سفیر سابق انگلیس

سفر مشکوک سفیر سابق انگلیس در اوج شیوع کرونا به یزد!/سفیر شاشوی روباه را دستگیر کنید و بابت آزادی‌اش به انگلیس فشار وارد کنید

رابرت مک ایر، سفیرسابق انگلیس که به علت حضور در تجمع تعدادی عناصر ضد انقلاب در تهران به خاطر هواپیمای اوکراینی، دستگیر و خود را خیس کرده بود قرار است به همراه جان مک، سناتور آمریکایی ضدایرانی برای دومین بار پنجشنبه این هفته به یزد سفر کنند!

این سفر بسیار مشکوک در اوج شیوع کرونا در کشور، سیاحتی عنوان شده و هدف از سفر این دو جاسوس به یزد مشخص نیست.

از کرونا که بگذریم که بارها ستاد ملی اعلام کرده است که مسافرت ها تعطیل شود، دستگاه های امنیتی در این زمینه چه طور به راحتی اجازه می دهند دو جاسوس معلوم الحال در استان های مختلف کشور به اسم گردشگر، رفت و آمد کنند

نکته :
اگر منظور از پنج شنبه در این خبر امروز دهم مهرماه باشد. شروع جشن مهرگان زرتشتیان سرتاسر ایران به مرکزیت شهر یزد است.
در گاهشماری زرتشتی روز شانزدهم هر ماه متعلق به ایزد مهر است و چون روز مهر در ماه مهر باشد یعنی شانزدهمین روز مهرماه جشن بزرگ مهرگان می باشد که ریشه برگزاری آن و یا شاید احیای مجددش بر طبق شاهنامه به شاه فریدون می رسد.
اما از آنجایی که در گاهشماری زرتشتیان ماه ها سی روزه بوده است. و در انتها یک پنجه حساب می نمودند و به آن می افزودند. و چون گاهشماری جلالی فعلی ما با افزودن شش روز در ماه های اولیه سال همراه بوده (شش ماه اول ۳۱ روزه شده ) در نتیجه در نظر زرتشتیان امروز دهم مهر ماه در واقع شانزدهم مهرماه و جشن مهرگان می باشد. (زیرا شش روز به شش ماه اول افزوده شده بود)

اینکه سفیرسابق دولت فخیمه انگلستان در مهرگان در شهر یزد که مرکز زرتشتیان ایران است حضور یابد سوال برانگیز است.

نکته۱ : جناب عبدالله شهبازی در کتاب زرسالاران و همچنین مقالات سایت خویش مفصل به ارتباط جامعه پارسیان هند با انگلیسی ها و یهودی ها پرداخته اند.

نکته ۲: جناب مغ گئومات ۳۳ مغ بزرگ جامعه زرتشتیان که جزو پارسیان هند است. و بین ۷۰۰ الی ۹۰۰ سال سن دارند و در حدود صد و اندی سال پیش از هند به ایران و استان کرمانشاهان آمده اند هم بر طبق قاعده باید اکنون در استان یزد باشند. (مغ گئومات خاکستری نسبتا تیره هستند)

نکته ۳: بر طبق آمار ما بخشی از جامعه زرتشتیان ایران که به خارج از کشور سفر نموده اند و مدت ها در آنجا ساکن بوده اند. و در سالهای اخیر به ایران بازگشته اند. این بازگشتشان کاملا هدفمند بوده است. بسیاری از اینان در غرب جذب انجمن های مخفی شده اند. عده ای از این افراد هم در جشن مهرگان حضور خواهند داشت.

نکته ۴: وجود مغ ۷۰۰ الی ۹۰۰ ساله یا عضویت بخشی از زرتشتیان خارج از کشور در انجمن های مخفی مسئله ای نیست که انجمن زرتشتیان از آن خبر داشته باشند. بنابراین به خوانندگان توصیه می نمایم دنبال رهگیری این مسئله از جامعه زرتشتیان نباشند. زیرا انکار خواهند نمود. که یا نمی دانند یا اگر عده ای بدانند باز نفی خواهند نمود.

نکته۵: مهرگان از دهم الی شانزدهم مهرماه جشن گرفته می شود.

مسئله مهم : از جمع بندی تاریخ سفر سفیر سابق انگلیس به یزد و نکات ۱ و ۲ و ۳ می توان حدس زد که سفر سفیر سابق انگلیس نه فقط یک سفر تفریحی بلکه در ارتباط با جامعه زرتشتیان است. امیدوارم مسئولین امنیتی به هوش باشند. یک سفر به ظاهر عادی و ملاقات های به ظاهر عادی می تواند عادی نباشد.

در مورد مغ ۷۰۰ الی ۹۰۰ ساله از فقیر سوال شد. ان شاالله در آینده ای نامعلوم (شاید بزودی تا آخر سال) در مورد ایشان تا جایی که در یک کانال تلگرامی و محیط مجازی بتوان سخن گفت سخن خواهم گفت.
اگر جناب استاد عبدالله شهبازی در داستان فرقه صاحبدلان و یا ماجرای سفر اسفندیار رحیم مشایی به هند و شایعه دیدارش با مرتاضی ۳۰۰ الی ۴۰۰ ساله که به ایشان خط می داد. به وجود مغ یا مغان چندصدساله زرتشتی اشاره ای داشته اند. و شاید هم با اندکی تردید نسبت به این مسئله نگاه نموده اند. اما فقیر به خوبی مغ گئومات سی و سوم را می شناسم. که حدود ۷۰۰ الی ۹۰۰ سال سن دارند. و در کرمانشاهان زندگی می نمایند و با بزرگان یارسان ارتباط دارند. و عده اندکی از یارسانیان از وجود ایشان باخبرند.
البته سخن گفتن از ایشان آنهم در اینجا که حدس میزنم شاید از مرتبطین ایشان فرد یا افرادی حضور داشته باشند. کمی سخت است. به هر حال ایشان فردی بسیار قدرتمند از نظر باطنی می باشند.
نمی گویم که همه چیز را می دانم یا حتی از اسرار مغان پارسی بسیار می دانم. بلکه اعتراف می نمایم دانش فقیر در این باره اندک است و مجهولات زیادی در این باره دارم.
اما به جرات می توانم بگویم شاید کمتر فردی در محیط مجاز یا حتی در بین اساتید علوم غریبه و شاگردانشان در ایران به اندازه ای که بنده در این باره تحقیق ظاهری و باطنی نموده ام و فسفر سوزانده ام زحمت کشیده باشد.
همین الان هم که این مطلب را می نویسم فکر بنده درگیر مسئله ای در نجوم ودایی است که به نظر فقیر مربوط به مغان پارسی بوده است.
چون در نجوم ودایی دانشی ندارم و منبع متقنی نیز به زبان پارسی نداریم در نهایت مجبور به تحقیق از محیط نت و یا پرسش با واسطه از اساتید فن می باشم.
منبع:eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

پیدایش دانش نجوم

پیدایش دانش نجوم مؤلف: بارتل.ال واندروردن مترجم: همایون صنعتی‌زاده ناشر: دانشگاه شهید باهنر (کرمان) کتاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + سه =