حلقه جاودانان هیمالیا(شهر رباب)۷

…تا دیگر اولیاءعام که در پشت دایره مانده اند . به درون دایره اولیاءالله پای بگذارند .
طبیعی است که در چنین شرایطی جاودانگی با حضور در دایره اولیا الله منافات دارد .
اما در مسیر فردانیت مسئله کمی متفاوت است .
حضرات خضر(ع) و الیاس (ع) و ام موسی (س) در مسیر فردانیت می باشند .
و اگر تا کنون زنده مانده اند به دلیل نوع خاص خلقت روح این بزرگواران است .
این بزرگواران باید با جسم فیظیکیشان زنده باشند . تا مشکاتی باشند که به سالکین الی الله از دریچه وجودیشان بسط و قبض و کلید علوم مختلفه داده شود .
بنابراین اکثر سالکینی که در عالم اسلام به آب حیات رسیدند و از آن نوشیدند هر چند جسمشان جاودان شد . اما در همان مرحله ای که بودند متوقف شده اند . و به مرحله کمال مطلق در عرفان نرسیدند .
حضرت خضر(ع) و الیاس (ع) و ام موسی(س) از کاملینی هستند که از این قاعده مستثنی می باشند . و به:point_left: امر الهی :point_right: از آن آب نوشیدند و نعمت به حیات جاودانی متنعمند .
نکته ۱ : حضرت صاحب الامر و صاحب الزمان (عجل الله ) یکی از استثناهای تاریخی می باشند که بین مسیر فردانیت کبری و قطبیت کبری و حیات جاودانی جمع نموده اند . ( توضیح موکول به دروس ولایت و مقامات اولیا )
نکته ۲ : طریق صراط مستقیم که منجر رسیدن به مقام قرب قاب قوسین و سپس مقام اوادنی می شود .
با طرق دیگر از عرفان های شرقی و غیره متفاوت است .
رسیدن به مقام قرب قاب قوسین اوادنی بدون پذیرش شریعت حضرت ختمی مرتبت (ص) و ولایت شاه اولیا حضرت امام علی بن ابی طالب (ع) و یازده فرزندش ممکن نیست .
بنابراین این همان معنا است که آیت اله سیدعلی قاضی می فرمودند . که همه عرفای بزرگ تاریخ اسلام یا شیعه بوده اند یا به کمال نرسیده اند.
البته باید توجه داشت منظور از شیعه بودن عرفای بزرگ جهان اسلام لزوما به معنای این نیست . که این بزرگان مذهب فقهی ظاهریشان جعفری بوده است .
پرداختن به این مسئله مجالی دیگر می خواهد تا آرای صوفیه و عرفا را نقل و سپس منصفانه قضاوت نمود .
نکته ۳: ممکن است سوال پیش بیاید که شما گفتید حیات ابدی برای تکمیل صفت کمال در سیر عرضی لازم است .
و از سویی می گویید که خوردن آب حیات ممکن است حجاب شود و مانع از پیشرفت در سیر طولی شود.
چاره چیست ?!!
پاسخ بدین سوال بسیار مشکل است .
مطمئنا پشت سر گذراندن مراتب کمال در سیر طولی بر جاودانگی جسم ارجحیت دارد .
اگر شخصی بتواند بین اتمام سیر طولی در مسیر فردانیت و حیات جاودان جسم برای ایجاد صفت کمال جمع نماید . مطمئنا این جمع نمودن بر هر دو شیوه ارجحیت دارد .
نکته ۴ : ذکر این نکته ضروری است که در تاریخ سیر و سلوک الی الله (صراط مستقیم توحید ) پیش از آن که حضرت خضر (ع) به جاودانگی برسند و مشکات فیض علم لدنی باشند .
سالک طریق توحید از انبیا یا اولیا تا خود در طور ششم دل به مقام علم لدنی دست پیدا نمی نمود . از این علم برخوردار نمی شد . در نتیجه وجود این بزرگواران برای سالکین الی الله نعمت است.
نکته ۵: از بعضی اساتید نظیر مولانا زین الدین نقل است که اسرار آب حیات در حروف مقطعه سوره مبارکه مریم یعنی کهیعص می باشد .
نکته ۶ : بنا به روایات شفاهی ام موسی (س) ارتباطاتی هم با سلیمان (ع) داشته است . و گشوده شدن علوم مختلف برای سلیمان(ع) از دوران کودکی تا رسیدن به مقام کمال از مشکات این بانوی الهی بوده است .
پس از دوران سلیمان(ع) حلقه علوم غریبه کاران سیاه کار جحودان ظاهرا در اثر ارتباط با شیاطین دریافتند که ام موسی(س) زنده می باشد. اما ظاهرا این برای آنها تنها یک شایعه بوده است . و این مسئله در بین آنان به فراموشی سپرده شد . اما نقطه عطفی که آنان پی بوجود سرزمینی در شرق بردند . دوران زندگی عیسی بن مریم مسیح موعود روح الله بود .

ادامه دارد ………

 

منبع:https://eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

پیدایش دانش نجوم

پیدایش دانش نجوم مؤلف: بارتل.ال واندروردن مترجم: همایون صنعتی‌زاده ناشر: دانشگاه شهید باهنر (کرمان) کتاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =