داستان گل سرخ (رُز)۱۳

داستان گل سرخ (رُز)۱۳

 

اگر فیلیپ را سوریا بدانیم آنگاه فیلیپ خورشیدی است که چون با غروب آفتاب به قلمرو تاریکی و ربه النوع عالم زیرین سفر می نماید در آنجا موقتا اسیر می شود و سپس با غلبه بر وی آزاد می شود و با بوسه بر لب های اوشاس وی را بیدار می نماید تا وی درب ورود وی را به عالم باز نماید. فقیر در اساطیر ودایی چنین اسطوره ای را نیافتم. بنابراین ترجیح دادم از آسترائوس به جای سوریا استفاده نمایم. ضمن اینکه در اساطیر ودایی، Ratri ایزد بانوی شب _همتای نیکس_ خواهر اوشاس (سپیده دم) است. بنابراین بعید است راتری خواهر و شوهر خواهر خویش اوشاس و سوریا را دچار مشکل نماید و دشمنشان باشد.

اما در قسمت انتهایی کارتون زیبای خفته جادوگر خبیث، جنگل خار را از نیروهای آسمان بالای مه غرب به وجود آمد. در اساطیر یونان نیکس ربه النوع شب ساکن اقصی نقاط مغرب در ماورای سرزمین اطلس بود. بنابراین ظاهرا در نظر سازندگان زیبای خفته در موسسه والت دیزنی، شخصیت خبیث نیکس و یا آشلیس دختر نیکس است.

اما اینکه چرا انجمن های مخفی این شخصیت خبیث را در طول تاریخ با آتنا در آمیخته اند خود داستان ها دارد. در متن رساله هفت سیاه پوش نوشته شیخ نورایی که در کتابخانه زیرزمین کاخ لرد خوزه شاه تاریکی ماسون ها ساکن در جزایر بالئاری (به احتمال بسیار قوی در جزیره ایبیزا) وجود دارد. اینگونه آمده است : 👇

{می ستایم الله تبارک تعالی خالق هفت آسمان را و هفت طبقه زمین را و هفت اقلیم روی زمین را و هفت کوکب متحیر (۵) و سراج و منیر را و هفتان و هفتوانه امیر را و ابدال هفت گانه متصرف هفت اقلیم را و ……. و هفت سیاه پوش آسمانی بی بدیل را … هفت سیاه پوش آمده بودند بر زمین … .}

هفت سیاه پوش بر روی زمین بودند شش به ظاهر مذکر و یک به ظاهر مونث یکی از این سیاه پوشان ایزد میترا بوده است و دیگری همتای ودایی آتنا یعنی ایزدبانوی واک بوده است. واک مقدس، بزرگ شش ربه النوع مذکر بوده است. واک مقدس ربه النوع 👈بیان و کلمه و وداها و سرودهای مقدس است. گل سرخ در زمین مادی ما منشا آسمانی دارد و از بهشت ( احتمالا جنه الملک و یا بهشت اثیری) به زمین مادی ما آمده است. گل سرخ آسمانی توسط واک مقدس در محفظه ای شیشه مانند نگهداری می شود. گل سرخ هر چند مربوط به ائوس (ارورا) است اما توسط واک پاسبانی می شود. ماسون ها (لرد خوزه و زیر دستانش و دیگر نحله های ماسونی که سلوک در تاریکی می نمایند) بدنبال بدست آوردن گل سرخ آسمانی می باشند. با بدست آوردن گل سرخ آسمانی و از بین بردن آن نسل گل سرخ در زمین منقرض می شود(این مسئله طبق اعتقاد آنان است و لزوما همه اش شاید درست نباشد) با نابودی گل رُز در زمین مادی ما طلوع خورشید حیات بخش(طبق نظر ماسون ها) دچار مشکل می شود. ابتدا در شرایط فعلی حاکم بر زمین مادی ما که مرز عوالم لطیف تر تقریبا بسته است _طبق نظر آنان_ خورشید ضعیف و جهان سردتر می شود و به سمت یخبندان جزیی می رود. چون مرز عوالم باز شود نابودی گل سرخ آسمانی باعث عدم طلوع خورشید و استقرار تاریکی و سرمای سخت بر روی زمین مادی ما می تواند بشود. بر طبق متن رساله هفت سیاه پوش در همین دوران استقرار تاریکی و سرما در روزگاران کهن بوده که میترا تولد می یابد و به همراه شش موجود دیگر که از آسمان می آیند (از ایزدان ودایی) به مبارزه با شرایط اهریمنی حاکم بر آن دوره می پردازند تا شرایط طلوع خورشید عالمتاب (سوریا) را فراهم بیاورند تا حیات با تابش اشعه خورشید بر زمین مادی ما جریان یابد.
مدوسا در اساطیر یونانی با گیسوان چون مار خویش در خورشید گرفتگی موثر است. بنابراین مدوسا دشمن نور و خورشید است. پرسیوس یا پرسی ربه النوع صورت فلکی برساوش که دیوید اولانسی وی را ایزد میترا می داند. با کمک آتنا و شاید با کمک همتای ودایی اش واک مقدس بر مدوسا غلبه می نماید و سر وی را از تن جدا می نماید. نحله هایی از ماسون ها از جمله در بالئاری با ترویج سمبل های مدوسا به عنوان اشیای تزیینی در بازار سعی در تقویت وی دارند و در هنگام خورشید گرفتگی سعی در احضار و ارتباط برقرار کردن با مدوسا و یا آپوفیس و …. هستند که با خورشید گرفتگی ارتباط دارد.

ادامه دارد….

منبع:eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

نامیرایی جسم در بعضی مکاتب باطنی ۴

{نامیرایی جسم در بعضی مکاتب باطنی ۴}  با وجود عدم شواهد کافی فقیر نیز این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *