درخواست پناهندگی گروهی از یهودیان از ایران

درخواست پناهندگی گروهی از یهودیان از ایران

🔺یک گروه از یهودیان ملقب به «قلب پاک» ضمن بیعت با رهبر انقلاب، از ایران درخواست پناهندگی کرده‌اند.

🔸آمریکا و اسرائیل از این رخداد به‌شدت ترسیده‌اند و تلاش می‌کنند جلوی آن‌ها را بگیرند. تعدادی از این افراد در فرودگاه گواتمالا بازداشت شده‌اند.
جریانات ضدایرانی مشغول شیطان‌سازی آن‌ها هستند. Hamed Sarrafpour

 

‏اسرائیل و آمریکا در تلاش هستند تا از انتقال اعضای یک فرقه ‎یهودی ارتدوکس ضد صهیونیستی به ایران جلوگیری کنند

🔺اعضای گروه “لو طاهور” که ضد صهیونیست هستند، در سال ۲۰۱۸ از ایران تقاضای پناهندگی سیاسی کردند. رهبران این فرقه هم با آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران بیعت کردند.

🔸به گزارش سایت خبری وای‌نت (Ynet)، صدها نفر از اعضای این گروه که در حال حاضر در گواتمالا مستقر هستند، قصد مهاجرت به ایران را دارند و ظاهراً در تلاش هستند تا از طریق اقلیم کردستان وارد مرز ایران شوند.

🔸در این گزارش آمده است که بستگان اعضای این فرقه یهودی با وزارت خارجه و وزارت دادگستری آمریکا تماس گرفته و از آن‌ها خواسته‌اند تا فوراً با همتایان گواتمالایی خود تماس بگیرند تا از خروج خانواده‌های آن‌ها از گواتمالا جلوگیری شود. نزدیکان اعضای آمریکایی این فرقه نیز درخواست‌های مشابهی از وزارت خارجه آمریکا داشته‌اند.

🔸نیروهای امنیتی گواتمالا پس از درخواست مقامات آمریکایی، تعدادی از اعضای این فرقه که در حال عزیمت به ایران بودند را بازداشت کرده‌اند.

💢 اسرائیل و ایالات متحده در حال تلاش هستند تا از انتقال اعضای یک فرقه یهودی ارتدوکس به ایران جلوگیری کنند زیرا این نگرانی وجود دارد که ایران از آن‌ها به‌عنوان ابزار چانه‌زنی استفاده کند.

🔸آنها با اشاره به معامله زندانیان در سال ۲۰۱۱ با حماس که در آن اسرائیل ۱۰۲۷ فلسطینی را در ازای یک سرباز که از سال ۲۰۰۶ اسیر بود، آزاد کرد، اظهار کردند: به نظر می‌رسد تاریخ تکرار خواهد شد.

🔸بر اساس گزارش منتشر شده، این نگرانی وجود دارد که پس از رسیدن این افراد به مرز ایران و اقلیم کردستان، یک مشکل بزرگ سیاسی و امنیتی ایجاد شود.

🔸اعضای فرقه در ابتدا قصد داشتند به منطقه اربیل عراق که همسایه ایران است و به نظر آن‌ها همان بابل در کتاب مقدس است، حرکت کنند و از مرز کردستان وارد ایران شوند.

🔸تایمز اسرائیل در این باره می‌نویسد که نیروهای امنیتی گواتمالا پس از درخواست مقامات آمریکایی، تعدادی از اعضای این فرقه را که دارای تابعیت آمریکایی هستند و ظاهراً در روزهای اخیر در حال عزیمت به ایران بودند را بازداشت کرده‌اند.

🔸یک گروه قبلاً به این منطقه سفر کرده است و اعضای دیگر گروه نیز اکنون سعی می‌کنند به‌صورت هوایی خود را از گواتمالا به خاورمیانه برسانند.

🔸خاخام “زوی گلوک” مدیر یک سازمان مذهبی در اسرائیل که در کمک به خانواده‌ها مشارکت دارد، گفت که این فرقه حدود ۲۸۰ عضو با تابعیت اسرائیلی، آمریکایی یا کانادایی دارد که اکثر آن‌ها حتی دوتابعیتی هستند.

🔸گلوک در این باره اظهار داشت: «اکثر آن‌ها شهروندان اسرائیلی هستند، بنابراین من انتظار دارم که دولت اسرائیل تمام تلاش خود را برای یافتن راهی برای عمل و کمک به این افراد انجام دهد.

🔸آن‌ها نمی‌توانند بچه‌ها را ببرند، زیرا هیچ سندی در مورد [تولد آن‌ها] وجود ندارد. علاوه بر این، وقتی خانواده جدیدی به فرقه می‌پیوندد، گذرنامه آن‌ها ضبط می‌شود.»

🔸فرقه لو طاهور در اورشلیم توسط خاخام “شلومو هلبرانس” در دهه ۱۹۸۰ تأسیس شد. این گروه در سال ۲۰۱۴ به کانادا رفت اما پس از بررسی مقامات کانادایی به سوءاستفاده و ازدواج با کودکان متهم شدند. پس از این ماجرا آنها به گواتمالا گریختند.

🔸در این گروه زنان و دختران بزرگتر از سه سال ملزم به پوشیدن لباس‌های مشکی بلندی هستند که تمام بدن را بپوشاند، به‌طوری که تنها صورت آن‌ها در معرض دید قرار گرفته شود./سیاسیون

منبع:t.me/masaf

این مطلب را نیز بخوانید

دلیل دخالت کشور امارات وتاثیر آن در کشورهای منطقه

 دلیل دخالت کشور امارات وتاثیر آن در کشورهای منطقه ✍🏻 مستش‍ـــــــار 📌📌امارات کیست که می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *