ذوالقرنین قرآن کیست ۱۰

ذوالقرنین قرآن کیست ? ۱۰

{مغرب الشمس و مطلع الشمس ۵}

نکته مهم : در ظرف سفالی یافت شده از تپه تل جری در استان فارس متعلق به هزاره پنجم پیش از میلاد (دوره نوسنگی) ما یک مراسم رقص مذهبی را مشاهده می نماییم که رقصنده ها که همگی مرد هستند حلقه زده اند. و همگی برهنه می باشند. مطمئناً ذوالقرنین قرآن متعلق به این دوران یعنی عصر نوسنگی نمی باشد. و به احتمال زیاد باید متعلق به هزاره سوم پیش از میلاد باشد. در نگاره ای یافت شده در معبد نین خورساگ شوش متعلق به ۲۷۰۰ الی ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد، ما دو مرد برهنه را در حال انجام مراسمی مذهبی مشاهده می نماییم.
هر چند دو مرد موجود در این نگاره برهنه بوده اند. اما شوش در این دوران تمدن مهمی داشته است و مردمان آن از چگونگی لباس بافتن آگاهی داشتند. شاید علت برهنگی مردان نگاره یافت شده، بدلیل نوع مراسم مذهبیشان بوده یا شاید بدلیل گرمای بیش از حد هوا در فصل تابستان بوده که گاه به حدود شصت درجه سانتیگراد نیز می رسیده است.
علی ای حال با توجه به ظرف یافت شده از تپه جل جری در هزاره پنجم پیش از میلاد و نگاره یافت شده در شوش در هزاره سوم پیش از میلاد می توانیم احتمال بدهیم که در هزاره سوم پیش از میلاد در سواحل خلیج فارس و یا دریای عمان مردمانی برهنه زندگی می نموده اند. هر چند که اثبات این امر نیاز به حفاری ها و شواهد باستان شناسی بسیار بیشتری دارد.

اما بر اساس شواهد تاریخی اسکندر مقدونی نیز نمی تواند ذوالقرنین باشد. هر چند که اسکندر بر اساس تواریخ ابتدا مناطق نزدیک به دریای سیاه (آسیای صغیر) را فتح می نماید و سپس در ادامه پس از تصرف شهرهای بسیار در نهایت تا پارسه در فارس می رسد.
با وجودی که مسیر حرکت اسکندر
تا حدودی شبیه به ذوالقرنین است. منتهی خط سیر وی تا پارسه (نزدیکی خلیج فارس) در یک راستا قرار دارد و به اصطلاح ادامه همان مسیر است.
اما مهمترین دلیل رد ذوالقرنین بودن اسکندر همان عدم پوشش مردمان سواحل خلیج فارس و دریای عمان (دریای برآمدن خورشید) در دوران وی است. زیرا همانگونه که گفته شد عدم پوشش مردمان سواحل خلیج فارس و دریای عمان (دریای برآمدن خورشید) مربوط به بازه ای کهن تر است.
نکته : همانگونه که پیشتر گفته شد بنا به احادیث دوران زندگی ذوالقرنین باید پس از طوفان نوح و حداکثر تا دوران زندگی ابراهیم خلیل الله یعنی در بازهٔ تاریخی ۳۰۰۰ الی ۱۷۰۰ سال پیش از میلاد باشد. و ذوالقرنین قرآن بنا به احادیث نمی تواند اسکندر مقدونی یا کوروش کبیر و دیگرانی باشد که در دوران متاخر می زیسته اند. همچنین یأجوج و مأجوجی که در روایات از آنان سخن گفته شده با اقوام مهاجمی که در عرض های شمالی فلات ایران در دوره هخامنشیان یعنی از دوره کوروش کبیر تا اسکندر مقدونی می زیسته اند تطابق ندارند و باید متعلق به دورهٔ اسطوره ای تاریخ بشر باشند. ان شاءاللّه در بخش بعدی که به روایات می پردازیم بیشتر این قضیه را بررسی خواهیم نمود.

ادامه دارد ….

منبع:https://eitaa.com/soltannasir

تصویری از ظرف سفالی یافت شده در تپه تل جری استان فارس مربوط به هزاره پنجم پیش از میلاد (دوره نوسنگی) که یک مراسم رقص مذهبی را نشان می دهد. و رقصنده ها در آن برهنه هستند.

تصویر {نیایشگران برهنه در حال نیایش _مکشوفه از شوش، معبد نین خورساگ (۲۷۰۰ قبل از میلاد) }«منبع : کتاب مذهب قوم ایلام دکتر محمد رحیم صراف، صفحه ۱۴۸){ ۲۹_ نقش برجستهٔ مذهبی که تقلیدی است از هنر سرزمین های فراعیلامی کهن، از جنس قیر طبیعی. حدود ۲۵۰۰ قبل از میلاد. اضلاع :۰/۲۰ متر. } (کتاب شوش شش هزار ساله پی یر آمیه صفحه ۸۱)

این مطلب را نیز بخوانید

نامیرایی جسم در بعضی مکاتب باطنی ۴

{نامیرایی جسم در بعضی مکاتب باطنی ۴}  با وجود عدم شواهد کافی فقیر نیز این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *