ذوالقرنین قرآن کیست ? ۵۳ 

ذوالقرنین قرآن کیست ? ۵۳

{ نگاهی به اساطیر میان رودان و ارتباط آن با صور فلکی در آسمان شب ۱۴}

{ انکی و نین خورسگ: اسطوره ای آسمانی ۸}

یعنی با وجود ایمان نوع خلقت و زندگیشان اینگونه نیست که تکلیف داشته باشند. به یاد بیاورید در احادیث کوه قاف از موجوداتی مثل اهل جابلقا و جابلسا یاد شده بود که مکلف نبودند اما ایمان داشتند.
این موجودات علی القاعده نامیرا هستند که مربوط به جنس خلقتشان است که از طبیعت پنجم یا اثیر می باشد. (با اتر=آتش اشتباه نشود) این موجودات علم بالا دارند. علی الخصوص تمام خواص نوع خود را به طور کامل می دانند. همانگونه که ایزد هوم بر زرتشت هویدا شد و از تاریخ فشردن هوم توسط پدر فریدون و پدر سام گرشاسب و پدر زرتشت برای وی سخن گفت.
چه بسا بر رسول خدا صلوات اللّه علیه نیز ایزد موکّل بادنجان پیش از ماجرای دیدار با جابر هویدا شده باشد و از خواص خویش سخن ها گفته باشد. و اینکه رسول خدا (ص) فرمودند. بادنجان را با روغن زیتون سرخ نما و میل کن بر حکمت می افزاید. سخنان ایزد موکّل بادنجان بوده باشد که از خواص خویش و ایمان خویش به خداوند و رسولش و ولایت وصی اش سخن گفته باشد. (فقیر بر حسب باطن اینگونه می اندیشم. هرچند اصراری بر درست بودن این نظر خویش ندارم. )

جالب اینجاست که موسساتی نظیر والت دیزنی و هالیوود با ساختن کارتون ها و انیمیشن ها و فیلم ها و سریال های گوناگون، تمام این مفاهیم را به زیبایی هر چه تمام تر از سنین پایین به خورد کودکان ما می دهند. و هیچ کسی هم مسخره نمی نماید. حداکثر ممکن است بگویند اینها تخیلات است.
اما هنگامی که یک منبری ما سخن از حدیث بادنجان می نماید. نه تنها کافران، مسخره می نمایند. بلکه مسلمانان و مومنان نیز بعضاً این مفاهیم را مورد تمسخر خویش قرار می دهند.
چرا ? چون از تبیین درست آن عاجزیم. اگرم کسی در حوزه بخواهد بر روی این مفاهیم داد سخن بدهد. چوب تکفیر بلند است. عزیزان ما در حوزه داریم افرادی را که بتوانند این مفاهیم را به زیبایی هر چه تمام تر تبیین نمایند. اما متاسفانه شرایط مهیا نیست. و اهلش به مانند استاد قزوینی ما آیت اللّه سیدهادی.. و یا استاد زنجانی ما آیت اللّه … ترجیح می دهند تنها بر شاگردان خصوصی خویش سخن از این مباحث نمایند. (هر دو استاد عزیز ما از حوزه و تدریس رسمی کناره گرفته اند و شاگردانی را به صورت پنهانی در سلوک و علوم غریبه تربیت می نمایند)

شما امروزه شاهد هستید که چگونه علامه بزرگوار حسن زاده آملی و شاگردانشان و بسیاری بزرگان دیگر نظیر آیت الله جوادی آملی و .. مورد هجمه قرار دارند. در واقع علامه حسن زاده آملی به نوعی سپر حضرت امام و رهبری شده اند. که هر کسی که به آن بزرگواران و مواضع عرفانیشان و … انتقاد دارد و نمی تواند دق و دلی اش را _از ترس_ خالی نماید. انتقادهایش را با ادبیات بعضاً سخیف نثار علامه می نماید. در واقع به در می زنند که دیوار بشنود. و این برای افرادی که در حوزه بوده اند مثل روز روشن است.
بنابراین شما نباید انتظار داشته باشید که دیگران برای شما از رب النوع سخن بگویند. در فلسفه اشراقی و حکمت صدرایی، کمی در باب این مفاهیم سخن گفته می شود. اما اساتید سریع از آن می گذرند. علاقه ای به بررسی ریشه ای این موضوع از باب تاریخی و غیره ندارند. همانگونه که گفتم چوب تکفیر همواره بالا است و کار آسان نیست.
فقیر هم که به عنوان شاگرد کوچک در مجاز سخن از این مفاهیم می نماییم. باید با هزار سلام و صلوات سخن بگوییم. و دست به عصا هستم. بعضی اوقات عده ای می گویند چرا پراکنده سخن می گویی ? و چرا کامل بعضی مباحث را نمیشکافی ? باید بگویم در بعضی موارد تعمد در اینگونه نوشتن دارم.

اما در باب هالیوود و والت دیزنی یکبار هم باید قبول نماییم که ما با دشمنانی طرف هستیم که فوق العاده دانا هستند و هنرشان در انتقال مفاهیم قابل تحسین است. شما نگاه نمایید چگونه در سه گانه ارباب حلقه ها و هابیت و نارنیا و … مفاهیمی نظیر موکل جنگل و کوه و رودها و … را گنجانده اند.
اما اینطرف ماجرا اگر کسی همین مفاهیم را در قالب سریال پخش خانگی (به صدا و سیما در چنین مواردی امیدی نیست😊) بسازد و عرضه نماید. احتمالا فریاد وا اسلاما از آقایان بلند خواهد شد. و در نهایت با فشار به نهادهای امنیتی سریال مورد نظر توقیف خواهد شد. 😊

ادامه دارد…
منبع:https://eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

خاک شناسی معنوی ۸ – شب والپورگیس ۱

{خاک شناسی معنوی ۸ }        { شب والپورگیس ۱ } بسم الله الرحمن الرحیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *