ذوالقرنین قرآن کیست ?۷۰

ذوالقرنین قرآن کیست ?۷۰

{نگاهی به اساطیر میان رودان و ارتباط آن با صور فلکی در آسمان شب ۳۱}

{انکی و نین خورسگ: اسطوره ای آسمانی ۲۴}

ادامه نکته ۲ از ۲: اما موجودات مرئی شونده تنها شامل جنیان و ایزدان و اهل جابلقا و جابلسا و یاجوج و ماجوج نخواهند بود. بلکه عده ای از بزرگان پیشین و معاصر نیز هستند که با مرگشان در عالم انسانی ما جسمشان به زیر خاک رفته است. اما روحشان به جای رفتن در برزخ صعودی، وارد عوالم خاص در اقلیم هشتم شده است. و چون مرز جهان های لطیف تر با عالم ما باز شود این بزرگان نیز مرئی خواهند شد. ویژگی تمام این بزرگان این است که اکثرشان در دوران زندگانی خویش در مبارزه با این موجودات توانمند بوده اند. اکثر این افرادی که در اقلیم هشتم زنده می باشند. به کمال مطلق عرفان در سیر طولی دست نیافته اند. هر چند که ممکن است که به کمالیت وجودی خویش دست یافته باشند. بنابراین اگر در سالهای آینده ملاحظه نمودید که بعضی از سالکین معاصر ما که علی الظاهر به رحمت خدا رفته اند. دوباره زنده شدند و به جهان بازگشتند تعجب ننمایید. تقریبا اکثر این افراد تا آنجا که فقیر اطلاع دارم شیعه می باشند. هر چند عده ای از مغان ایران باستان نیز به همین طریق زنده اند. یعنی جسمشان در زیر خاک و دارای بدنی لطیف در عالم هورقلیایی می باشند.
اما در باب آینده انقلاب، نظر این اساتید این است که تمدن نوین اسلامی در ایران پیش از ظهور به دست جوانان متعهد و انقلابی ایرانی و غیر ایرانی شکل خواهد گرفت. و نسل انقلاب ان شاالله پرچم را تقدیم صاحبشان خواهند نمود.
اما این اتفاق می تواند با کیفیت های مختلف بروز و ظهور نماید که بسته به خواست جمعی مسئولان و جامعه و تلاش های مومنین دارد. بهترین سناریوی ممکن این است که با پاکسازی انقلاب از عناصر نفوذی و لیبرالی، و دادن عرصه به جوانان متعهد مومن و انقلابی _نه ژن های خوب_ و ایجاد قوانین شفاف سازی و ساز و کارهای پاسخ گو نمودن مسئولین، زمینه برای ساخت تمدن نوین اسلامی فراهم آید. و این دوران سخت کنونی با غربال سازی انقلاب همراه باشد. و در نهایت با تشکیل تمدن نوین اسلامی به ظهور حضرت منجر شود. اما بدترین سناریوی ممکن این است که خدای ناکرده، نظام و انقلاب با خیانت خائنین و با به خیابان کشاندن مردم بدلیل گرانی ها و حتی چراغ سبز نشان دادن خائنین به آمریکایی ها برای حمله محدود به ایران (که البته ممکن است به جنگی بزرگ و خانمان سوز تبدیل شود) سقوط نماید. در این صورت هم اگر خدای ناکرده چنین اتفاقی بیفتد نگرانی ای در کار نیست. مطمئن باشید در بستر آن تحولات و آشفتگی ها جرقه هایی رخ خواهد داد و تمدن نوین اسلامی به دست جوانان متعهد و مومن شکل خواهد گرفت بنابراین نهضت ادامه دارد. و مخاطره ای برای آرمان انقلاب وجود ندارد.
همچنین فقیر به یاد دارم که در تماسی تلفنی که در زمستان سال ۱۳۹۰ از مصر داشتیم حضرت شیخ عبدالرحمن مصری فرمودند که به هوش باشید که روز به روز شهاب ثاقب به زمین نزدیک و نزدیک تر می شود. از فحوای کلامشان برخورد شهاب سنگ با زمین در خاطرم آمد.

اما در پایان این نکته را باید بگویم که نمی دانم چه شد که این گریز را زدم. اما فکر می کنم لازم بود که اندکی از مسایل را به صورت اجمال برای خوانندگان بنویسم. مفصلش را ان شاالله در سال آینده (سال آخر کانال). لازم بود شما عزیزان اطلاع داشته باشید که عده ای از حلقه های باطنی جهان اسلام و تشیع هم هستند که چنین نظری در مورد حوادث پیش و رو در آخرالزمان دارند. این مطالب را نه قبول نمایید و نه رد نمایید. بلکه در بوته امکان بگذارید. اگر اتفاق افتاد آنگاه در پس زمینه ذهنی شما آشنایی با این مسائل وجود خواهد داشت. و بهتر با حوادث آن دوران روبرو خواهید شد. اگر هم نیفتاد که شما عزیزان چیزی را از دست نخواهید داد.

نکته ۳: همانگونه که پیشتر گفته شد در اساطیر ایرانی، ایزد تیشتر، ایزد باران ساز است که جزو رب النوع ها یا فرشته موکل ستاره تیشتر یا شعرای یمانی است.

نکته ۴: در قرآن مجید و عزیز در آیه ۲۴ سوره نمل به کیش پرستش خورشید توسط ملکه بلقیس و مردمان سرزمینش نیز اشاره شده است: 👈{إِنِّی وَجَدْتُ امْرَأَهً تَمْلِکُهُمْ وَأُوتِیَتْ مِنْ کُلِّ شَیْءٍ وَلَهَا عَرْشٌ عَظِیمٌ ﴿۲۳﴾وَجَدْتُهَا وَقَوْمَهَا یَسْجُدُونَ لِلشَّمْسِ مِنْ دُونِ اللَّهِ وَزَیَّنَ لَهُمُ الشَّیْطَانُ أَعْمَالَهُمْ فَصَدَّهُمْ عَنِ السَّبِیلِ فَهُمْ لَا یَهْتَدُونَ﴿۲۴﴾=من [آنجا] زنى را یافتم که بر آنها سلطنت میکرد و از هر چیزى به او داده شده بود و تختى بزرگ داشت (۲۳)او و قومش را چنین یافتم که به جاى خدا به خورشید سجده مى کنند و شیطان اعمالشان را برایشان آراسته و آنان را از راه [راست] باز داشته بود در نتیجه [به حق] راه نیافته بودند (۲۴)}

این مطلب را نیز بخوانید

پیدایش دانش نجوم

پیدایش دانش نجوم مؤلف: بارتل.ال واندروردن مترجم: همایون صنعتی‌زاده ناشر: دانشگاه شهید باهنر (کرمان) کتاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =