سرنوشت عجیب همبازی لیلا فروهر

سرنوشت عجیب همبازی لیلا فروهر !

شهید مجید فریدفر یکی از عجیب‌ترین سرگذشت‌ها را در میان شهدای دفاع مقدس دارد. او که در کودکی همبازی یکی از مشهورترین خوانندگان لس‌آنجلسی در فیلم «مراد و لیلا» بود، در ادامه مسیر زندگی‌اش تغییر می‌کند و به فلسطین، سوریه و در آخر آبادان دوران دفاع مقدس می‌رود.

آکروبات‌باز و بازیگر دهه ۴۰، در سال‌های پایانی دهه ۵۰ در نقش یک چریک و رزمنده چابک و ماهر انقلابی در صحنه زندگی به خوبی ظاهر می‌شود.

در سال ۴۲، نقش اول فیلم «مراد و لیلا» می‌شود. موفقیت و دیده شدن چشمگیر مجید در این فیلم، کارگردان‌ها را مجاب می‌کند تا برای فیلم‌شان از مجید استفاده کنند و این‌بار او در سال ۴۶ بازیگر فیلم «چرخ و فلک» می‌شود.

پیشنهاد‌های بعدی هم خیلی سریع از راه می‌رسد و مجید در سال ۴۷ در سه فیلم بازی می‌کند.
بازیگر خردسال فیلم‌های دهه ۴۰ حالا برای چریک شدن، به فکر رفتن به فلسطین و سوریه است. می‌گوید در این انقلاب نوپا احتمال کودتا و جنگ است و باید همواره آماده باشیم. دست همسرش را می‌گیرد و برای یک سال و نیم برای آموزش‌های رزمی و نظامی از ایران می‌رود.

مجید در آن دوران به حدی مهارت کسب می‌کند که توانایی‌هایش به گوش یاسر عرفات هم رسیده بود. در خارج از ایران، مدتی را هم در کنار شهید چمران می‌گذراند. پس از بازگشت در کمیته مرکزی انقلاب مشغول می‌شود تا اینکه در ۳۱ شهریور ۵۹ آتش جنگ شعله‌ور می‌شود

مسیر زندگی مجید به کل عوض شده است. او حالا جای ویولن، اسلحه به دست می‌گیرد و جای امضا دادن به مردم، باید مقابل دشمنان بایستد.

طلایی‌ترین لحظه در زندگی مجید فریدفر در ۱۶ خرداد ۶۰ در ایستگاه هفت آبادان رقم می‌خورد.

این مطلب را نیز بخوانید

ایران‌ ۵۳ درصد از اصلی ترین بندر تجاری روسیه را خرید

🔴 ایران‌ ۵۳ درصد از اصلی ترین بندر تجاری روسیه را خرید خط قرمز که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =