شواهدی بر وجود جنیان اهل سنت ۴

{ شواهدی بر وجود جنیان اهل سنت ۴ }

نکته ۱ : از اثنای حکایت اول می توان دریافت که صالح جنی که در مجلس وعظ ولی الله دهلوی حاضر می شده مومن بوده و اینکه شیعه بوده یا اهل سنت مشخص نیست اما به هر حال چون ولی الله دهلوی یک فرد اهل سنت و مخالف مذهب اثنی عشری هم بوده احتمالا صالح جنی در این حکایت اهل سنت بوده است. و البته از شواهد اینگونه بر می آید که وی احتمالا به مانند سنیان دست بسته نماز میخوانده است. مسئله عجیب در حکایت اول این است که ظاهرا صالح جنی قابل رویت برای همه افراد بوده وگرنه ولی الله دهلوی در مجلس وعظ خویش اشاره به وی نمی کرد تا دیگران وی را ببینند.   نکته ۲: در حکایت دوم همانگونه که ملاحظه نمودید جنی مرید ولی الله دهلوی می شود و با وی به عنوان یک پیر طریقت بیعت می نماید و از وی دستور ذکر و اوراد طریقت می گیرد. و چگونگی عبادات را از وی مطابق فقه اهل سنت فرا می گیرد. نکته ٣: در حکایت سوم نیز شما ملاحظه می نمایید که جنی هم طلبه علوم حوزوی  در حوزه های علمیه اهل سنت است هم مرید طریقت که یک چهارم شب را به ذکر تهلیل به طریق نفی و اثبات که در بین صوفیه مرسوم است می پردازد. حکایتی دیگر اینبار از شاه اهل الله صاحب،  برادر شاه ولی الله دهلوی :

{حضرت شاه اهل الله صاحب، برادر حضرت شاه ولی الله محدث دهلوی و عالم و بزرگی بود. او یک بار یک جن را به اشتباه کشت. این واقعه را حضرت علامه انور شاه کشمیری صاحب به گونه ای روایت می کند که یک بار حضرت شاه صاحب در اتاق خود نشسته بود که یک سرباز آمد و گفت که وی توسط ملک سلام تماس گرفته است. حضرت شاه صاحب فوراً برخاست و با سرباز راه افتاد. به جای بردن ایشان به قلعه سرخ ، سرباز ایشان را به پاهار گنج در خارج از دهلی برد. با رفتن به آنجا، کنار غاری ایستاد و از ایشان خواست وارد غار شوند. وقتی شاه صاحب وارد این غار شد ، دید که اجتماع بزرگی از جن ها وجود دارد و پادشاه آنها نشسته است. و در سمت راست او جن بزرگی نشسته است. جنازه ای در مقابل شاه افتاده است. یک مرد و یک زن آنجا ایستاده اند. به حضرت شاه صاحب اشاره کرد و گفت این مرد پسر ما را کشته است. ما باید تلافی کنیم. حضرت اهل الله فهمید. وی گفت: شما نمی توانید از من قصاص بگیرید ، زیرا در حدیث آمده است که اگر شخصی [احتمالا از جنیان] شکل خود را تغییر داده است، اگر فردی با سوء تفاهم او را بکشد، نمی تواند قصاص یا خونریزی را از قاتل بگیرند. پادشاه از جن که در سمت راست او نشسته بود پرسید: آیا این حدیث از فرستاده پروردگار عالم است؟ (معلوم می شود آن جن ها همه مسلمان بودند.) گفت: “بله ، این حدیث است.” وقتی فخر دو عالم رسول الله ص این حدیث را نقل کرد، من در بارگاه سرور دو عالم حضور داشتم. من این حدیث را با گوش خودم شنیده ام. حضرت شاه اهل الله صاحب می گوید که شاه دوباره با شنیدن این حدیث از من مرا آزاد کرد و از من قصاص نگرفت.}(لینک مطلب)

نکته : هر چند که در حکایت فوق مذهب آن جن صحابی نامشخص است. اما احتمالا در هنگام نقل داستان در جرگه جنیان اهل سنت بوده باشد. و در حکایت اشاره ای به شیعه بودن یا به اصطلاح دیوبندیان رافضی بودن جنیان فوق نشده است. هر گاه این حکایت صحیح باشد جن صحابی یا از جنیان شیعه بوده که بعدا تغییر مذهب داده و در جرگه اهل سنت درآمده یا اینکه ما احتمالا در صدر اسلام هم جنیانی نیز داریم که مانند اصحاب انسی رسول خدا غدیر خم را فراموش و از ولایت امیرالمومنین علیه السلام خارج شده اند. از پنج صوفی اهل طریقت که مذهب فقهی ظاهریشان اهل سنت بوده حکایاتی نقل شد برای اثبات این مسئله که برادر و خواهر شیعه من، والله جن اهل سنت هم وجود دارد. اسناد بسیار بیشتری نسبت به آنچه بنده اینجا نقل نمودم در لابه لای کتب اهل سنت بخصوص کتب سرگذشت صوفیان سه چهار قرن اخیر در این باره وجود دارد. بنده خود نیازی به این اسناد که نشان دادم نداشته و ندارم. اگر هیچ سندی هم وجود نداشت ما کذب الفواد ما رای وقتی دیده شده حالا فلان بزرگ از بزرگان گذشته گفته باشد که نیست. خب اشتباه می کرده اند وقتی دیدیم و یافتیم که گفته هایشان مطابق با واقع نبود چه کنیم ؟! متاسفانه اکثر ما شیعیان چندان اهل سفر و بررسی علمی و باطنی مذاهب گوناگون و داشته هایشان آنگونه که غربی ها بوده اند نیستیم. و بیشتر اهل تقلیدیم نه اهل تحقیق. (منظور فقیر از تحقیق اینجا یک تحقیق همه جانبه است که هم شامل جنبه های باطنی و هم علمی است آنگونه که مجامع مخفی غربی انجام می دهند.) پایان

منبع: کانال سلطان نصیر و عکس از هوش مصنوعی ماکروسافت

این مطلب را نیز بخوانید

اگر دجال را درک را کند‌‌.‌‌‌..

اگر دجال را درک را کند‌‌.‌‌‌.. سن، [المحاسن] عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ عَنِ الْمُفَضَّلِ بْنِ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *