عاشورا در وادی این موجودات ۹

{عاشورا در وادی این موجودات ۹}

{ عالم الاسد ۲}

{اما در رساله خطی اسدنامه دودمان جلالیان از عالمی تحت نام عالم الاسد یاد شده است. در این عالم شیرانی زندگی می نمایند که سابقا مهردین بوده اند. این شیران به مانند جنیان خلقتشان از آتش است و میرا هستند. (مانند ایزدان نامیرا و از اثیر نیستند) جثه این شیران تقریبا اندکی بیش از یک و نیم برابر شیران مادی است. یعنی اگر طول یک شیر نر آفریقایی را با احتساب دُمش ۲ متر و ۷۰ سانتی متر بدانیم. طول این شیران با احتساب دُمشان بین چهار الی پنج متر می شود. و قدشان نیز بیش از دو متر است.
رهبر این شیران در دوران کهن یعنی در عصر اسطوره ای تاریخ بشر نیمیان بوده است. (احتمالا همان شیر نیمیا که در اساطیر توسط هرکول رب النوع صورت فلکی جاثی در یونان کشته شد).

تصویر مبارزه هرکول با شیر نیمیان {اسطوره این صورت فلکی زیبا (اسد) و درخشان به خوان اول هرکول، قهرمان افسانه ای یونان، مرتبط می شود. هرکول در این مأموریت موظف بود شیری که در روستای نمیا موجب آزار و اذیت اهالی شده بود را از بین ببرد. جانور درنده عملاً شکست ناپذیر بود و پوست او سخت تر از فولاد مینمود. این شیر از اولاد تیفون، بزرگترین هیولای جهان بود. بنابر برخی داستان ها او توسط تیفون یا سگ اُرتس یا حتی توسط خدای ماه سلن زخم ناپذیر شده بود. غاری که شیر خوفناک و وحشی در آن می زیست و دو راه خروجی داشت و جانور درنده به راحتی میتوانست خود را از یکی از دو دهلیز نجات دهد. اما هرکول که پهلوان دانایی نیز بود برای انجام مأموریتش ابتدا یکی از راه های خروجی را بست و بر سر راه خروجی دیگر به کمین شیر خطرناک و ترسناک نشست و دو ماه طول کشید تا او را پیدا کرد. هرکول با کمان خود نیزه هایی به سوی حیوان پرتاب کرد، ولی نیزه ها به پوست سخت جانور کارگر نیفتاد و کمانه کرد. او بالاخره موفق شد حیوان درنده را با دستان خود خفه کند. } (کتاب اساطیر یونانی و صور فلکی صفحات ۳۴ و ۳۵)

پس از نیمیان رهبر این شیران اصلان شد. اصلان بر آیین مهری بود. و در صدر اسلام توسط حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام مسلمان و شیعه حضرت شد. عالم این شیران یکی از دروازه هایش در دشت ارژن فارس و دیگری در شیران بیشه لرستان و دروازه دیگری در روم و دروازه دیگری در هند دارد و دروازه پنجمش که اصلی است نامشخص ? بر طبق این رساله خطی در آخرالزمان این شیران با چهار دسته از شیران اهریمنی دیگر به نام شیران آراو و آرامو و آرسیا و شیردال ها (شیرعقابها) که ولایت امیرالمومنین علی علیه السلام را نپذیرفتند خواهند جنگید. (بنابراین شیردال ها که در تخت جمشید نیز تمثال سنگیشان وجود دارد در صف دشمنان امام عصر عجل الله می باشند)
همچنین عالم الاسد بر طبق این نسخه خطی ارتباط تنگاتنگی با صورت فلکی اسد در آسمان شب دارد و باز شدن دروازه هایش با پدیدار شدن این صورت فلکی در پهنه آسمان شب در مکان دروازه های این صورت فلکی (لرستان و فارس و روم و هند و..) ارتباط تنگاتنگ دارد. (یعنی تقریبا اواخر اسفند که صورت فلکی اسد در پهنه آسمان شب بخوبی دیده می شود. و در اوایل نیمه سوم فروردین به نصف النهار می رسد. می توان به این عالم این موجودات وارد شد. و شرایط ارتباط برقرار کردنشان با ما راحت تر است.)

از سویی دیگر در بخشی از این رساله آمده که سرّ عالم الاسد در سوره مبارکه مدثر و آیات ۵۰ و ۵۱ {کَأَنَّهُمْ حُمُرٌ مُسْتَنْفِرَهٌ ﴿۵۰}فَرَّتْ مِنْ قَسْوَرَهٍ ﴿۵۱﴾=گویى گورخرانى رمیده‏ اند (۵۰)که از مقابل شیرى فرار کرده‏ اند (۵۱)} این سوره مبارکه قرار دارد.
بر طبق این رساله خطی گورخران در این آیه صورت فلکی است که بالای اسد قرار دارد. (احتمالا صورت فلکی ای که ما آن را را امروزه اسد اصغر، شیر کوچک می شناسیم)
و برای ورود به عالم الاسد باید از برج حمل سه اربعین همرا با ترک کامل جلالی در یکی از مکان های مورد نظر نشست. و هر روز سوره را به عدد… و هر شب سوره را به عدد.. خواند ( بعضی از آیات نیز عدد مخصوص دارند) را و در شب هنگام طلوع صورت فلکی اسد با توجه به جایگاه کوکب قلب الاسد آیات ۵۰ و ۵۱ را به عدد … خواند. (بدیهی است که چنین دستوراتی علاوه بر مشکل بودن و ضررها و خطراتی که دارد تنها برای افرادی می تواند موثر باشد که روح و جسمشان تطابق کامل با عوالم این موجودات را دارد و اهل دعوات هستند و روحی قوی دارند وگرنه برای مبتدی ها و حتی کسانی که حداکثر یکی دو عدد جن دارند. چنین ختوماتی جواب نمی دهد. و این خیال خام است.)
در بخشی دیگر از این رساله آمده کوکب قلب الاسد قتاله است. و لقب امیرالمومنین علی علیه السلام در نزد جلالیان قتالی است و این کوکب با حضرتش ارتباط تنگاتنگ دارد.
از سویی دیگر در بخشی آمده که سید جلال الدین در هندوستان با این شیران ارتباط داشته است. معنی👈 شیر پیر میر امیر حضرت… }

نکته ۱: بر طبق نظر استاد فقیر آیت الله شیخ محمدصابر… اهل لرستان جناب اصلان سالها پیش فوت شدند و به رحمت خداوند رفته اند و امروزه رهبر این شیران شیعه، شیری به نام اسکوچ (eskooch) است.

نکته ۲: مرحله چهارم سلوک آیین مهری شیرمردی است. در نقش جام حسنلو و همچنین جام کلاردشت شیرانی وجود دارند که بر روی کفلشان نشان چلیپا یا صلیب شکسته وجود دارد. این شیران علی الظاهر همان طایفه اصلان شیر می باشند. شیر در اساطیر مهری با ایزد مهر ارتباط دارد. اصلان شیر نیز مهر دین بوده است که به سلک شیعیان حضرت اسدالله الغالب امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام در آمده است. و اکنون جناب اسکوچ رهبر این شیران شیعه است.

نکته ۳: اینکه نویسنده رمان نارنیا چگونه با نام اصلان شیر آشنایی پیدا نموده است و از کاسپین قزوین و یا تمدن کاسی ها در یکی از رمان های هفت گانه خویش نام برده است. جدا جای تعجب دارد. در هنر دوره کاسی ها در میان رودان و هنر ایلامی ها نقوش شیران گوناگونی بکار رفته است.

ادامه دارد…

منبع:https://eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

شواهدی بر وجود جنیان اهل سنت ۱

{ شواهدی بر وجود جنیان اهل سنت ۱ } بسم الله الرحمن الرحیم همانگونه که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *