عاشورا در وادی این موجودات ۱

عاشورا در وادی این موجودات

عالم الاسد ۰

هفت‌گانه نارنیا رمانی در ژانر تخیلی که مخاطبینش کودکان می باشند که نوشته کلایو استیپلز لوئیس، (زاده ۲۹ نوامبر ۱۸۹۸ – درگذشته ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳) نویسنده مشهور ایرلندی است. وی در اثر مباحثه با تالکین خالق مجموعه ارباب حلقه ها و هابیت و سیلماریلیون به دیانت مسیحی ایمان آورد. هر چند که وی مسیحی زاده بود. یکی از رمان های هفت گانه نارنیا با نام شاهزاده کاسپین است. کاسپین طبق نظر برخی مورخین نام دیگر قزوین می باشد. و قزوین معرب کاسپین است. و دریای کاسپین را هم اعراب در کتب خویش بحرالقزوین نیز نامیده اند. زیرا قزوین معرب کاسپین است. نام کاسپین با قوم کاسی ها ارتباط دارد. قومی که از گیلان و مازندران تا کاشان (کاشی کاسی) و آذربایجان و کردستان تا لرستان و ایلام حضور داشته اند و سپس بر میان رودان نیز استیلا یافتند و بیش از پانصد سال بر آن دیار حکومت نمودند.
در داستان نارنیا از شیری به نام اصلان یاد شده است. و اصلان در زبان ترکی آذربایجانی به معنای شیر و شیر بیشه است.
اینجا باید بگویم {ان هذا لشی عجاب} چگونه خالق نارنیا از وجود این شخصیت (اصلان شیر) خبر داشته است ؟ غرب و هالیوود را باید بسیار جدی گرفت !!!

در ایام عید منحوس پوریم یهودیان هم هستیم. عیدی که یهودیان به پنداشت خویش کشتار ۷۷۰۰۰ از ایرانیان را جشن می گیرند. و شادی می نمایند. فارغ از واقعی نبودن چنین رقم خیال پردازانه ای و اینکه پوریم اتفاق افتاده است یا خیر ! مهم این است که یهودیان چنین جنایتی و نسل کشی _خیالی ای _ را جشن می گیرند و شادی می نمایند.

عید پوریم امسال به طور خاص دوشنبه و سه شنبه است. اما از دیشب شبات مراسم هایشان در سطحی نه مثل سابق شروع شد که به نظرم فعلا جای نگرانی ندارد مومنین به دستورات ایام اعتکاف در این سه روز ایام البیض عمل نمایند کفایت می نماید. از این حبس اجباری (بخاطر کرونا) در خانه ها در ماه الهی رجب استفاده لازم را ببرید.

ادامه دارد…

منبع:https://eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

پیدایش دانش نجوم

پیدایش دانش نجوم مؤلف: بارتل.ال واندروردن مترجم: همایون صنعتی‌زاده ناشر: دانشگاه شهید باهنر (کرمان) کتاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 6 =