علوم غریبه، اساتید، وادی جن ۱۵

نکته دیگر اینکه جنیان علاوه بر مرئی شدن در برابر نور آفتاب به طور کلی از نور خورشید خوششان نمی آید .
از مولانا زین الدین نقل دارم که ایشان می فرمودند شیخ بهایی چراغی را ساخته بودند که فوتون های نور خورشید را روزها با قرار گرفتن در معرض نور خورشید در خود ذخیره می نمود. و از این چراغ شب ها استفاده می نمودند. و روشنایی این چراغ مانع حضور جنیان در اطراف شیخ می شده است.
شاید کسی بپرسد که شیخ بهایی رحمت الله با آن علم و مقامات چه نیازی به چنین چراغی داشته اند ?
در پاسخ باید بگویم شاید شیخ بهایی چراغ را تنها به عنوان یک کار تحقیقی طراحی و ساخته باشند.
اگر هم به چراغ مربوطه نیاز داشتند نقصی بر شیخ نیست زیرا تقابل با حجم عظیمی از این موجودات کار بسیار مشکلی است. (ان شاالله بزودی اشاره ای به روش علما در باره جلوگیری از آسیب از این فرومایگان سخن خواهیم گفت )
اگرم کسی بگوید چرا شیخ مندیل نمی بستند ? ابتدا باید گفت شیخ رحمه الله بسیاری از دوران زندگی خویش را در سفر سپری می نمودند. و نود درصد منادیل به راحتی توسط حجم انبوهی از این موجودات قابل شکستن است. آن مندیلی که نمی شکند معمولاً باید تمدید شود. یا باید به صورت خاص بافته شود و باز هم چهل روز یک بار یا هر هفته تمدید شود. یا توسط چهار بزرگ در چهار گوشه یک محیط با اربعین نشستن بسته شود و اما و اگرهای بسیار
و علی ای حال مندیل خاص و قوی کشیدن زمان بر است و نمی توان ظرف یک دقیقه مندیلی کشید که شکسته نشود.
(به زودی خواهم گفت که علمای بزرگ ما نیز که به علم منادل اشراف کامل دارند از چه روشی برای ضربه نخوردن از این موجودات استفاده می نمایند)
از جمله موارد دیگری که می توان بدان اشاره کرد علاقه جنیان اعم از کافرین و مومنانشان به موسیقی است.
اینان به صدای سازهای موسیقی نظیر دف علاقه زیادی دارند و بسیار دیده شده که خود دف می زنند و حتی با موسیقی می رقصند.
نکته ۱: شاید یکی از دلایلی که زارها برای بیرون کشیدن جنیان از بدن از دف و موسیقی استفاده می نمایند همین باشد یعنی سعی می کنند آنان را به تحرک وا دارند تا از بدن شخص خارج شوند.
نکته ۲ : آن دسته از جنیانی که تحت امر بعضی طریقت های عرفانی نیز هستند علاوه بر دف تنبور نیز بعضاً می زنند و سماع نیز می روند.
نکته ۳: بعضی فامیل های خاندان های جنیان اصیل شیعه اهل سماع و موسیقی نیستند.
نکته ۴: بعضی گروه های جنیان به موسیقی های محلی کشور که غنا دارد بسیار واکنش نشان می دهند و بعضا به رقص می پردازند. حتی بعضاً دیده شده که به تحریک رقصیدن آدمیان نیز می پرازند.
نکته ۵: در روایات نیز داریم که بعضی از شیاطین به تحریک خلق الله به غنا می پردازند.
نکته ای درباره سرعت حرکت جنیان :
احتمالا سرعت جنیان بنا به نوع نژادها با یکدیگر متفاوت است. حتی جنیان یک خاندان نیز بعضاً سرعتشان با یکدیگر متفاوت است. اما بنا به یک برآوردی که فقیر داشتم حداقل بعضی نژادهایشان سرعتی نزدیک به ۳۰ کیلومتر بر ثانیه دارند.
نکته ای دیگر درباره جنیان :
گاه جنیان از ماده ای سرخ رنگ به شکل خون برای ترساندن استفاده می نمایند.
فقیر این ماده را بررسی نموده ام خون نیست نوعی رنگ است که خشک می شود. به راحتی قابل شستن است. اگر با چنین صحنه ای روبرو شدید نترسید.
معمولاً دعانویسان و علوم غریبه کاران منفی وقتی مراجعه کننده ای به آنها پول می دهد تا فردی را اذیت کنند اینان نیز به جنیان تحت امرشان دستور اذیت کردن فرد را می دهند. چون معمولاً فردی که قرار است اذیت شود چشمانش باز نیست و تطابق لازم با عالم اینان را ندارد جنیان از روش هایی نظیر خونی کردن در و دیوارها و جابه جا کردن لباس ها برای ترساندن اشخاص استفاده می نمایند.
دیده شده که بعضی بانوان خانه دار که گاه صبح ها در خانه تنهایند با چنین روش هایی بعضاً ترسانده شده اند.

ادامه دارد…

منبع:https://eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

پیدایش دانش نجوم

پیدایش دانش نجوم مؤلف: بارتل.ال واندروردن مترجم: همایون صنعتی‌زاده ناشر: دانشگاه شهید باهنر (کرمان) کتاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 7 =