علوم غریبه، اساتید، وادی جن ۹

در باب آنچه گفته شد چند نکته اضافه می نمایم.
نکته ۱: عقاید مادام هلنا بلاواتسکی همگی درست و مورد تایید فقیر نیست بسیاری از عقاید وی با عقاید ما در تضاد است اما اگر وی را ستایش نمودم بدین خاطر بوده که در راه خویش صاحب اندیشه نوآورانه بوده و امروزه ما تأثیر اندیشه هایش را در انجمن های مخفی و هالیوود مشاهده می نماییم در واقع وی با اندیشه های خویش نوعی تغییر و تحول در حیطه علوم خفیه در انجمن های مخفی غربی بوجود آورد.
نکته ۲: در باره سخن آیت الله قاضی باید این را بگویم که ممکن است شخصی از جنی شیعه پرسیده باشد و آن جن اینگونه گفته باشد که ما جن اهل سنت نداریم. و آیت الله قاضی هم این سخن را چون به گفته شخص مربوطه اطمینان داشته نقل نموده است. از این منظر اشکالی بر آیت الله قاضی وارد نیست. زیرا ایشان ناقل آن سخن بوده است.
مشکل نتیجه ای است که ما بدون تحقیق از سخن ایشان می گیریم و آن را به عنوان امری مسلم در جامعه پخش می نماییم و آنانی که می دانند نیز تلاشی برای تغییر نمی نمایند. دشمنان نیز برای چنین اشتباهاتی ما را مسخره می نمایند.
نکته ۳: جنیان مسلمان کشورهای شمال آفریقا نظیر مصر، مراکش، لیبی، الجزایر عمدتاً اهل سنت و مالکی مذهب می باشند و بیشتر متعلق به پیران طریقه قادریه و شاذلیه در آن کشورها می باشند.
نکته ۱ از نکته ۳: صوفیه اهل سنت محب اهل بیت هستند و از جریان صوفیان اهل سنت می توان با نام تسنن دوازده امامی یاد نمود. یعنی تسننی که در فروع پیرو یکی از مذاهب اربعه اهل سنت هستند و خلافت خلفا را نیز قبول دارند اما از امامان اثنی عشر شیعه نیز یاد می کنند. یعنی در اعتقاد به نوعی ولایت دارند اما برائت ندارند. (البته ماجرا پیچیده تر از آن است که در این مختصر بگنجد. زیرا شئون ولایت در نظر ما شیعیان با آنان متفاوت است )
بنابراین جنیان تحت تسلط طریقه های صوفیه اهل سنت نیز محب اهل بیت می باشند.
نکته ۴: شاید عده ای تعجب نمایند اما به طور محدود جنیان اهل سنت سلفی نیز وجود دارند از جمله اینان می توان به جنیان تحت تسلط یکی از علمای سلفی جماعت فاروقیه در کراچی پاکستان اشاره نمود.
نکته ۱ از نکته ۴: بدرستی مشخص نیست که چگونه ما جنیان سلفی ولو به صورت محدود داریم اما این را می دانم که بعضی از صوفیان چشتی و نقشبندی در پاکستان بعضاً عقاید سلفی داشته اند شاید وجود جنیان سلفی به صوفیان اهل سنت پاکستان باز گردد ?!
نکته ۵: جنیان زرتشتی دیده نشده اما محتمل است که وجود داشته باشند. اما ما پریان زرتشتی داریم. چنانچه پریان هندو و پیرو آیین مهری نیز داریم.
نکته ۶: خاندان سقلابی ها که جنیان غواص هستند محبان امیرالمومنین (ع) را که ممکن است در رودخانه های عالم اثیری (عوالم جنیان) در حال غرق شدن باشند را نجات می دهند.
اما حال پاسخ به سوال یکی از خوانندگان کدام دسته از جنیان قوی ترین هستند اگر به طور دقیق و جزئی یک دسته بندی در بین جنیان انجام دهیم کدام دسته قوی ترین می باشد «مارد، عفریت و…» کدام طایفه یا فامیل بیشترین قدرت را دارا می باشند ?
در پاسخ این برادر عزیز و سایر خوانندگان باید بگویم که کسی نیست (امام معصوم را از این قاعده مستثنی نمایید) که بتواند مدعی شود تمام طوایف و خاندان های این موجودات را می شناسد و همه را بررسی نموده تا بتواند پاسخ دقیق بگوید که کدام یک از طوایف و خاندان ها قوی تر هستند.
هر کسی که پاسخ این سوال را با قاطعیت داد و یا مدعی شد که تمام طوایف جنیان را دیده یا می شناسد احتمالاً جزو شیادان و دروغ گویان مجازی است. تا به امروز در بین اساتید کسی را ندیده ام که چنین ادعایی داشته باشد البته در محیط مجاز بین شیادین چرا دیده ام.

ادامه دارد …

منبع:https://eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

پیدایش دانش نجوم

پیدایش دانش نجوم مؤلف: بارتل.ال واندروردن مترجم: همایون صنعتی‌زاده ناشر: دانشگاه شهید باهنر (کرمان) کتاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 11 =