فمنیست ۲ و سریال شیطانی داوینچی

قسمت هایی از سریال شیاطین داوینچی که در آن‌ به کتاب برگ های مانی اشاره می شود.

 

 

🔹در ادامه با هم خواهیم دید که _در این سریال_ گفته می شود کتاب برگ ها متعلق به نفلیم ها (فرودآمدگان یا فروافتادگان= این واژه از ریشه נפל نفل عبری می باشد) است. این مطلب در سریال احتمالا به عمد اشتباه آمده است. البته مانی نقاش کتاب دیگری به نام کوان kewan (غولان) یا سفره الجبابره دارد که موضوع آن در مورد نفلیم ها و فروافتادگان از عدن می باشد. بر طبق روایت باطنی در نزد فقیر کتاب کوان حاصل مکاشفات مانی _در هنگام ریاضت_ در روستای قولان در صد کیلومتری جلفا در آذربایجان شرقی است.

لینک مطلب

🔸کتاب برگ های مانی که برای مجامع مخفی بسیار مهم است. احتمالا باید همان کتاب ارژنگ وی باشد که موضوع اصلی آن کیهان شناسی در آیین مانوی است. این کتاب حاصل مکاشفات مانی است که در آن مانی نقشه کیهان و عوالم هورقلیایی و دروازه های عالم روشنان و تاریکی و عالم دیوان و ایزدان و دوزخ و… را بر روی برگ ها (احتمالا منظور از برگ صفحاتی از جنس کاغذ قدیمی ای باشد که در دوران ساسانیان استفاده می شده است) کشیده است.

 

 

بخش دیگری از سریال شیاطین داوینچی و اشاره به کتاب برگ ها

🔹اصل کتاب برگ ها(ارژنگ) یا یکی از نسخه های اصلی این کتاب، هم اکنون در کتابخانه سری واتیکان و نزد یسوعیان است. بنده از چگونگی راه یافتن این کتاب به واتیکان اطلاعی ندارم اما شاید کتاب در دست کاتارها بوده و واتیکانی ها با تحمیل جنگ صلیبی به کاتارها کتاب را بدست آورده باشند. اما در هر صورت این کتاب چهار برگ مُهمش در نسخه واتیکان موجود نیست. چهار برگی که حکم کلید را برای فهم کلیه ی نقاشی های مانی در این کتاب دارد. چهار برگ اصلی ظاهرا در دست گروهی از یهودیان قبالیست سفارادی (اسپانیایی) بوده است که پس از ماجرای دادگاه های تفتیش عقاید(انگیزاسیون) و اخراج از اسپانیا به کاشان آورده شد و در آنجا دفن شده است و هم اکنون یهودیان قبالیست ایرانی به شدت در تکاپو هستند تا این چهار برگ را بدست آورند. اگر یهودیان این چهاربرگ را بدست بیاورند می توانند با مجامع مخفی واتیکانی معامله کنند و هر دو دسته از کل کتاب استفاده نمایند. ظاهرا کتاب برگ ها از جنبه مکان دروازه های عوالم مختلف نظیر سرزمین تاریکی و روشنان و مکان‌ حبس غولان و… برایشان بسیار مهم است.

 

 

بخش دیگری از سریال شیاطین داوینچی و اشاره به کتاب برگ ها، در این قسمت به عمد (برای رد گم کنی) کتاب برگ ها را متعلق به نفلیم ها می داند که همانگونه که گفته شد این کتاب متعلق به مانی نقاش است.

🔸مانی بر نقاشی های کتاب ارژنگ خویش تفسیری نوشته بود که آردهنگ وفراس نام داشت.(هنر مانوی ص۳۰) این کتاب که گفته می شود مفقود الاثر است ظاهرا یک نسخه اش در دست یک قبالیست یهودی کاشانی الاصل با چشمانی روشن و ساکن طهران است که از اجدادش به وی ارث رسیده است. اجداد وی چهار برگ کتاب برگ ها را در کاشان دفن نموده اند.

🔹در مافیای عتیقه کشور نیز از برگه هایی نقاشی شده با خط سریانی سخن گفته می شود که در واقع همان چهاربرگ کتاب مانی است که جهودان بدنبالش می باشند.

🔸فرزندان میتراس ادامه همان آیین منحرف شده میترائیسم رومی هستند که در آیین مسیحیت و ساختار واتیکان و میان یسوعیان به حیات خویش تا کنون ادامه داده اند. خود داوینچی در اواخر عمر استاد بزرگ دیر صهیون بوده که مجمعی جدای از یسوعیان واتیکانی است.

🔹بر اساس نوشته کتاب بیان الادیان، در اواخر قرن پنجم نسخه ای از کتاب ارژنگ مانی در غزنی افغانستان وجود داشته است.

 

منبع: eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

دلیل دخالت کشور امارات وتاثیر آن در کشورهای منطقه

 دلیل دخالت کشور امارات وتاثیر آن در کشورهای منطقه ✍🏻 مستش‍ـــــــار 📌📌امارات کیست که می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *