نور سیاه و امام رضا علیه السلام

همه چیز از خراسان ایران زمین آغاز خواهد شد

قبله گاه طور هفتم قلوب اولیاء الله

بدانکه اطوار سبعهٔ قلب اولیاء تجلیات انوار سبعهٔ متلونه بانواع مختلفه است و تجلی هفتم نور سیاه است که نور ذات اقدس احدیت است

سیاهی گر ببینی نور ذاتست
بتاریکی در آن آب حیاتست

و این نور سیاه ذات که طور هفتم قلب است به صورت مبارک آنحضرت [ امام علی بن موسی الرضا علیه السلام] از برای اولیاء تجلی می نماید به صورت سیاه شفاف براق.

رساله خطی اسؤله اثنی عشر ، جواب سؤال چهارم
میرزا ابوالقاسم راز شیرازی ذَهَبی

در عرفان و سیر و سلوک از نور ذات و کنز مخفی تعبیر به سیاهی شده است… نور ذات ، آخرین نوری است که در مراتب سیر ، سالک به آن می رسد و در آن وادی بدون راهبر و مرشد کامل نمی تواند حرکت کند و الا در ورطهٔ هلاکت قرار گرفته و غرق می شود… هر یک از حضرات معصومین علیهم السلام در این عالم مأموریتی دارند و مأموریت حضرت رضا علیه السلام دستگیری از عرفا و سالکین در این مرحله یعنی ” نور ذات ” است.

لاله ای از ملکوت جلد ۱ صفحه ۲۰۴
حاج شیخ جعفر آقا مجتهدی تبریزی

خدای را شاکرم که توانستم این را بیابم.
پیشتر در یکی از آثاری که در مورد طریقه ذهبیه داشته ام. (مثل کتاب اصول تصوف دکتر استخری و یا کتاب ذهبیه دکتر خاوری ) یا در یکی از آثار چاپی پیران ذهبی که در کتابخانه شخصی خویش دارم. این نکته را دیده بودم که پیران ذهبی نیز از دستگیری سلطان علی بن موسی الرضا علیه السلام در مرحله تجلی نور سیاه در طور هفتم دل سخن گفته اند. و دنبال آن بودم که تطبیق مکاشفه و مشاهده صحیحیه این پیران را با جناب شیخ جعفرآقای مجتهدی در کانال بگذارم اما توفیق دست نداد. تا اینکه در کانال سبع المثانی آن را یافتم.

اما سالک دلسوخته اهل بیت شیخ جعفر آقای مجتهدی نیز سخن از این مهم نموده اند. که در هنگام تجلی نور سیاه حضرت ثامن الائمه علیه السلام دستگیری می نمایند.
و مسلم است که جناب جعفر آقای مجتهدی وابستگی ای به هیچ کدام از طرق صوفیه معاصر نداشته اند. و ارتباطی هم با پیران ذهبی نداشته اند و مسلما آثارشان را نیز مطالعه ننموده اند. اما ایشان به عنوان یک سالک مستقل همان چیزی را می بینند که پیران ذهبی پیشتر دیده اند. و بدان اشاره نموده اند. و این نشان دهنده این است که هر دو از یک آبشخور یعنی مشکاه ولایت ائمه هدی سیراب شده اند.

اما نکته مهم دیگر مورد نظر ما در این بحث : 👇

پیشتر گفته ام که سرزمین ظلمات که حضرت خضر نبی علیه السلام در آن از آب حیات نوشیدند در خاک خراسان زمین قرار دارد. این نکته تطابق کامل عالم ظاهر و باطن است. یعنی همچنان که در عالم باطن در تجلی نور سیاه سلطان علی بن موسی الرضا علیه السلام از سالکین دستگیری می نمایند. در عالم ظاهر نیز سرزمین ظلمات در خاک خراسان زمین است که آب حیات در آن قرار دارد. و جسم مطهر حضرت امام علی بن موسی الرضا علیه السلام در آن سرزمین آرمیده اند. و این تطابق عالم ظاهر و باطن است.

شاید یکی از حکمت های باطنی مهاجرت حضرت ثامن الائمه به خراسان ایران زمین همین نکته باشد.

از زیارت حرم مطهر حضرت غافل نشوید که آن حرم اسرار دارد و به عوالمی راه دارد.

اما جغرافیای معنوی خراسان زمین را دریابید که سرّ ولایت در خراسان ایران زمین قرار دارد. سر ولایت میان ولایت پایین ولایت مثلث ولایت است.

آتش خوره شاهی فریدون نیز در خراسان زمین روشن بوده و چون فریدون در دانش طب و خواص گیاهان دارویی استاد بوده و افسونگر بوده است. خوره شاهی با کشاورزی ارتباط تنگاتنگ دارد. و این خوره و آتش مربوط به آن، آتش دهقانان و کشاورزان نیز می باشد.
همین امروزه روز نیز بیشترین حجم گیاهان دارویی خاص کشور در خراسان ایران زمین می روید.

همه چیز از خراسان ایران زمین آغاز خواهد شد

سخن کوتاه والسلام.

منبع: https://t.me/hou786   و    https://eitaa.com/soltannasir

 

این مطلب را نیز بخوانید

اگر دجال را درک را کند‌‌.‌‌‌..

اگر دجال را درک را کند‌‌.‌‌‌.. سن، [المحاسن] عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ عَنِ الْمُفَضَّلِ بْنِ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *