واردات خودرو ۲ میلیاردی برای کارگران ایرانی!!

اولین محموله خودروهای وارداتی از کره جنوبی، بعد از ورود به بندر لنگه در استان هرمزگان، به گمرک شهریار تهران ترانزیت خواهد شد.

بله، قرار بود کالاهای کره‌ای تحریم شوند، قرار بود دیگر بازار ایران در اختیار کره جنوبی قرار نگیرد، قرار بود پدر کره‌ای‌ها را در بیاوریم اما… اما امان از آن‌هایی که منافع‌شان بر همه چیز رجحان دارد، خدا لعنت کند آن‌هایی را که اجازه ندادند در این سال‌ها صنعت خودروسازی کشور رشد کند، اجازه ندادند نیروهای نخبه، نیروهای متخصص و طراحی که ایده‌های بکر و نوین داشتند و می‌خواستند خودروسازی کشور را متحول کنند به صحنه بیایند و همه این استعدادها را سرکوب کردند. انتشار واردات نخستین محموله از خودروهای کره‌ای توهینی بزرگ به ملت ایران است. حالا که قرار است خودروهای کره‌ای وارد شود، بقیه محصولاتش را هم وارد کنید… نکند پشت این محموله طبق معمول اصحاب قدرت نشسته‌اند؟ چه کسی زورش می‌رسد این خودروها را بخرد؟ چه کسی می‌تواند برای خرید یکی از این‌ها دست به جیب شود؟ این خودروها فقط برای قشر مرفه جامعه وارد شده و هدفش طبقه مفلوک متوسط که روز به روز فقیرتر می‌شود نیست.

🔸دولت آقای رئیسی با این وزیر صمت و آن وزیر … در همان پازل اصحاب قدرت بازی می‌کند. در واقع، این خودروها بیش از آنکه بخواهد بازار را کنترل کند، قیمت‌ها را متعادل کند و باعث شود تا قشر متوسطی که روز به روز نحیف‌تر می‌شود بتواند سوار خودروی خوب شود، قرار است زیر پای آقازاده‌ها، بچه‌های رانتی و زد و بندی، بچه پولدارهایی که ناف بابای‌شان به ناف بیت‌المال وصل است و خیلی خوب راه خزانه را بلدند گاز بخورد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، این خودروها به هیچ عنوان بر اساس همان قوانین مسخره‌ای که وزارت صمت و دوستان دیگر در ایران‌خودرو و سایپا نشستند و نوشتند و قرار بود در نهایت ۲۰ هزار دلار قیمت داشته باشند، نیست و همه خودروهای بالاتر از این رنج هستند.

🔸شما فکر می‌کنید کدام کارمند یا منِ نوعی که یک خبرنگار ساده‌ و یک روستازاده هستم می‌توانم چنین خودروهایی سوار شوم؟ باور کنید در صافکاری همین خودروی زیر پایم هم مانده‌ام. بروید و رنج قیمتی اولین محموله را در بیاورید، همه بالای یک میلیارد و ۸۰۰ هستند! وقتی تیبا می‌شود نزدیک به ۳۰۰ میلیون که یک کارمند باید حقوق سه سالش را نخورد تا شاید بتواند یک لگن تولیدی سایپا را بخرد، وای به حال عدد چند میلیارد تومان که ما تا امروز عدد ریالی‌اش را هم ندیده‌ایم… قرار بود از کره جنوبی هیچ کالایی وارد نکنند چرا که میلیاردها دلار پول ما را بلوکه کرده بود!! هر چند نمی‌آیند و به مردم توضیح بدهند که چرا باید از کره جنوبی که این همه ملت ما را تحقیر کنند، اولین محموله خودرو را دوباره راهی کشور ما کند؟

🔸در این مورد سوال زیاد است اما به همین جا بسنده می‌کنم؛ تا الان به دلایل بسیاری در این مورد ننوشته و نگفته بودم اما آن‌هایی که در ایران‌خودرو و سایپا نشسته و ۲۰ سال است وعده خوردروی داخلی می‌دهند و بعد اوج هنرشان می‌شود شاهین و دنا که اولی را اگر خریدی تا همیشه مشتر‌ی‌اش خودت هستی الا آنکه یکی را پیدا کنی که بدبخت‌تر از خودت باشد و دومی را بروید بخوانید که چه مشکلاتی دارد… باید هم بروند از کره جنوبی خودرو وارد کنند که سهامدار شرکت‌های هیوندای و کیا همه امریکایی هستند!! این خبرها تلخ است، برای کشوری که دارد هواپیمای مسافربری می‌سازد، جنگنده می‌سازد، ماهواره می‌فرستد، زیردریایی می‌سازد و سلول‌های بنیادی و دانش جهانی جایگاه دارد خودروسازی کشور یک بی‌آبرویی تمام عیار است.

منبع: tasnimnews.com و t.me/syriankhabar

این مطلب را نیز بخوانید

امید بسیار زیباست-حتما ببینید

امید اگر آدم بود، میشد این پزشک این پزشک شریف در تمام خوبی‌های عمر این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *