چغازنبیل شوش

《احداث کارخانه قند در حریم محوطه باستانی چغازنبیل شوش》

این خبر ظاهرا درست است و در خبرگزاری های مختلف کشور نقل شده است. بعد از واگذاری بخشی از دشت مقدس مغان که در برنامه ثریا نیز بدان پرداخته شد. اینهم دست گلی دیگر از مسئولین ما
شوش شهری شش هزار ساله است که یکی از کهن ترین شهرهای جهان بشری می باشد و مرکز تمدن بزرگ ایلامی ها است و مکانی که یهودیان از دوره هخامنشیان ساکن آن بوده اند. استل نارام سین با تاج دو شاخ در همین شهر موجود بوده است که به یغما رفت. شوش باستانی پس از تخت سلیمان و حسنلو سومین مرکز مهم برای جهودان و انجمن های مخفی است. باور نمیکنم که ساخت کارخانه قند در حریم چغازنبیل تنها برای تولید بوده باشد. نمی دانم که شخصی که واگذاری به وی صورت گرفته است در کدام یک از ارکان نظام نفوذ دارد. و از کدام بخش یا ارگان پشتیبانی شده است. اما بنده دست انجمن های مخفی را در این ماجرا پر رنگ می بینم. و بعید می دانم عاملین اصلی این واگذاری ها دستگیر و تنبیه شوند.

قدس آنلاین-گروه استان ها: معبد چغازنبیل در ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر باستانی شوش، و ۳۵ کیلومتری غرب شهر باستانی شوشتر واقع است که در سال ۱۳۴۸ هجری شمسی در فهرست میراث جهانی یونسکو جای گرفت و جامعه بین‌المللی برای آن ارزش فوق‌العاده و استثنایی قائل شد.

لینک کامل خبر

کارخانه قند از حریم چغازنبیل جابجا می‌شود؟ | نگرانی از خروج اثر ۳ هزار ساله از فهرست یونسکو | یک مسئول: باید به یونسکو پاسخ بدهیم معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور با بیان اینکه یونسکو درباره تهدید حریم چغازنبیل درخواست گزارش کرده است، گفت: منتظر قطعی‌شدن جابه‌جایی محل کارخانه قند از حریم زیگورات چغازنبیل هستیم تا به صورت رسمی به یونسکو پاسخ بدهیم.

لینک کامل خبر

 

در این خبر آمده مجوز کارخانه باطل شده است. امیدوارم دیوارهای کارخانه خراب و پیگیری های لازم توسط رسانه ها انجام شود زیرا گاه برای ساکت کردن افکار عمومی چنین خبرهایی اعلام می شود :👇

دزفول- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با اشاره به تسطیح حدود پنج هکتار از اراضی محوطه چغازنبیل برای احداث کارخانه قند گفت: مجوز جهاد کشاورزی برای احداث این کارخانه باطل شده است.

لینک کامل خبر در سایت ایرنا

 

منبع:eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

فیلم صعود ژوپیتر۱

تصویر پوستر فیلم هالیوودی صعود ژوپیتر 🔶فیلم صعود ژوپیتر با درون مایه ای کاملا گنوسی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =