قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / هشدار / گوسفند شال را بردند؟

گوسفند شال را بردند؟

اوضاع نگران کننده گوسفند نژاد شال در استان قزوین از زبان حسن شمشادی خبرنگار:

🔹شالی ها گفتند…

🔹یک هفته پیش برای سخنرانی به شال رفتم، صرف نظر از آنچه که عرض کردم، دوستان بزرگواری در شال پیش و پس از برنامه درددل کردند و اینچنین گفتند:

🔹گوسفند نژاد شال، از بهترین نژاد گوسفندی در ایران و دومین آن در جهان است. علاوه بر کیفیت خوب گوشت آن، گوسفندهای ماده شال دوبار در سال دو قلو می زایند! چندماهی است که عده ای واسطه و دلال به شال آمده اند و «گوسفندهای ماده» را یکجا می خرند و می برند. مطلع شدیم که گله های گوسفند ما را به مرز عراق می برند، سرِ مرز رها می کنند و از آن طرف می آیند و گله ها را با خود می برند تا به کشور ثالث انتقال دهند! تا الان ۸۵ درصد گوسفندهای ماده شال را خریده اند و برده اند!!!

🔹سپس کمی تحقیق کردم.

🔹ویکی پیدیا نوشته است: گوسفند و قوچ نژاد شال بهترین نژاد سنگین وزن در جهان است.

🔹در یک مقاله تحقیقیاتی هم که در سال ۹۵ منتشر شده نوشته شده که ۳۵ درصد گوسفندهای نژاد شال دوقلو زا هستند. در آن تحقیق آمده است: ۱۴۰ هزار راس گوسفند نژاد شال در آن منطقه وجود دارد!

🔹با این اوصاف در کنار سودجویی و طمعِ این و آن، دستگاه های مرتبط باید پاسخ دهند که واقعا چرا هیچ نظارتی بر مساله قاچاق سازمان یافته گوسفند از شال و دیگر مناطق کشور به خارج از مرزها نکرده اند و چه نقشه ایی برای نابودی نژادهای مولّد وبرتر گوسفند و قوچ کشور وجود دارد؟! دست های پیدا و پنهان این خیانت بزرگ به کجا مرتبطند و چه کسی یا کسانی باید آنها را پیدا، معرفی و قطع کنند؟!

‼️به نظر می رسد این بحث بیش از آنکه اقتصادی باشد امنیتی است و یکی از اهداف اصلی آن ایجاد نارضایتی عمومی در آحاد مردم است!

‼️سربازان گمنام در وزارت اطلاعات به هوش باشید! یکی از زمینه های فتنه ۹۸ را می شود در این مقوله شناسایی کرد!

‼️پی نوشت: شال، شهری در شهرستان بویین زهرا در استان قزوین است.

منبع: مصاف

مطلب پیشنهادی

بیماری خطرناک

یکی از بیمارى‌هاى خطرناک، مرضى بى‌صداست که هیچگونه علامتى نداشته و ندارد، اما مى‌تواند آسیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − سه =