تجزیه ایران و احمد مسعود و طالبان

طرفدار احمد مسعود و یا دولت سابق افغانستان نیستم. اما هر دو را به حکومت طالبان ترجیح می دهم.
حکومت قبلی افغانستان به ریاست اشرف غنی وابسته به غرب بود. در مورد شخص احمد مسعود هم حرف و حدیث هایی اینچنینی نقل است. مسلما طالبان نیز برساخته سرویس جاسوسی پاکستان، تحت اشراف سرویس جاسوسی انگلستان و آمریکا است. بنابراین شاید از این جهت هر سه جریان با یکدیگر برابر باشند. اما با اینحال از سوی دولت قبلی افغانستان و مقاومت پنج شیر خطری متوجه ایران عزیز نیست و نخواهد بود. اما سران طالبان بدلیل تربیت یافتن در مدارس دیوبندیه پاکستان با علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان اشتراکات فکری زیادی دارند. زیرا علمای سیستان نیز عمدتا در مدارس دیوبندیه تحصیل نموده اند. حمایت مولوی عبدالحمید و مولوی مرادزهی (مرادزهی ها عمدتا چشتی و دیوبندی هستند) از طالبان خود موید این حقیقت است. گویی عده ای نمی توانند ببینند که یکی از اهداف احیای مجدد طالبان _علاوه بر نابودی افغانستان_ طرح محاصره همه جانبه ایران است.

🔹الاهوازیه در خوزستان

🔸گروه های تروریستی پانکرد در اقلیم کردستان عراق و چشم طمع سران اقلیم به ایران

🔷ترکیه اردوغان و چشم طمع وی به ایران و برساختن امپراتوری توران بزرگ

🔶چشم طمع دولت باکو به ایران زمین

🔺طالبان در افغانستان به عنوان یک گروه جهادی و اشتراکات فکری و مذهبیشان با علمای سیستان و جنبش پان بلوچ ها

🔻و اما در پایان حرکت خزنده و پنهانی ترکیه در ترکمنستان نیز بر ما پوشیده نیست.

 

 

اظهارات شنیده نشده فهیم دشتی سخنگوی احمد مسعود، از سران مقاومت پنجشیر درباره تجزیه ایران و تشکیل کشور کردستان و تقسیم کشور وجود نداشته کردستان در گذشته!

🔸قابل توجه ایران دوستانی که از جبهه مقاومت پنجشیر حمایت می کنند و آنان را ایراندوست به حساب می آورند.

پ ن: پیشتر گفته ام که دولت غربگرای سابق افغانستان و یا جبهه پنجشیر را به طالبان دیوبندی ترجیح می دهم. زیرا خطر کمتری را از جانب آنان متوجه ایران می دانم. اما این دلیل نمی شود که از احمد مسعود یک قهرمان بسازیم و جایگاهی را که لیاقتش را ندارد به وی ببخشیم.

پ ن ۲: به مبارزه طالبان با حضور آمریکایی ها و غربی ها در کشورهای اسلامی توجه نکنید آنها برساخته همان آمریکا و انگلیس می باشند.

 

 

کلیپ بخش هایی از مصاحبه احمد مسعود که در آن آشکارا حکومت فدرالیسم را برای اداره افغانستان مناسب می داند.

🔸احمد مسعود هر کسی طرفدار حکومت غیر متمرکز (فدرالیسم) است از ما نمایندگی می کند.

قابل توجه ایراندوستان و ملی گرایان وطنی از هر نوعش که این جوانک تحصیل کرده غرب را به عنوان یک نیروی ملی معرفی می نمایند. ملی گرایی با فدرالیسم، لیبرالیسم و فمنیسم و امثالهم هم خوانی ندارد. آیا شما حاضرید در کشور عزیزمان ایران فدرالیسم انجام شود؟! چگونه چیزی را که برای خود نمی پسندید برای دیگران می پسندید؟

🔺احمد مسعود: آمریکا به عنوان قدرت اول دنیا یک حکومت غیر متمرکز دارد. حکومت های اسلامی نظیر امویان😳😡 و عباسیان و عثمانی ها همگی غیر متمرکز بوده اند.

🔹تطهیر و حمایت پنهان یا آشکار از طالبان از نظر ما مذموم است. اما دلیلی هم ندارد که احمد مسعود فدرال خواه را یک قهرمان ملی بدانیم و از وی حمایت نماییم

این مطلب را نیز بخوانید

عامل و عاملیت در علوم غریبه ۵

{عامل و عاملیت در علوم غریبه ۵} به مبحث عاملیت برگردیم. گفته شد که از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + دوازده =