حجاریان؟؟

 

 

۱. افشاگری علی خضریان، نماینده مجلس درباره شغل تئوریسین اصلاحات/ واردات محموله گندم به کشور توسط سعید حجاریان با هدف ضربه به خودکفایی کشور!

از سویی:

توییت استاد رائفی پور

‏جناب آقای سعید حجاریان
با واسطه از یک فرد موثق شنیده ام خانواده شما جدید الاسلام هستند و حضرتعالی تبار یهودی دارید
بنده نیز مؤیداتی بر این فرضیه یافته ام!
در صورت «صحت» بفرمایید چه کسی از شما اول به مذهب حقه تشیع گروید؟ در چه سالی؟
پر واضح است تبار یهودی داشتن هیچ ایرادی ندارد.

 

نگاهی به سوابق و پیشینه سعیدحجاریان

۱- سعید حجاریان درگفتگو با اندیشه پویا(شماره ۲، تیر- مرداد ۱۳۹۱، ص ۳۷- ۴۵) به برخی سوابق پدرش اشاره می کند که قابل تامل و توجه هست:

‏«پدرم اوایل سراغ دار و دسته منشی زاده و حزب “سومکا” رفته بود که
‏یک مدت هم رفت سراغ “باهماد آزادگان” که دار و دسته کسروی بودند.»

‏۲-همان گونه که در بالا سعید حجاریان بیان کرده است پدرش در حزب سومکا و در جمعیت باهمازادگان احمد کسروی فعالیت داشته است.
‏درباره این دو جمعیت باید بدانیم :

۳- حزب سومکا:

‏براساس اسناد منتشر شده :

‏«سومکا جز گروههایی بوده که در عملیات بدامن از سیا پول دریافت کرده است.»

۴- فردوست” درباره حزب سومکا و ارتباط آن با اداره دوم ارتش و شاه میگوید:

‏«یکی از این احزاب، که محمدرضا هزینه آن را تأمین می‌کرد، حزب “سومکا ” بود، که توسط داوود منشی‌زاده راه انداخته شد و در آن افرادی مثل داریوش همایون شرکت داشتند.»

‏۵-داریوش همایون ازاعضای سومکامی گوید:

‏«منشی زاده مسلما کمک مالی می گرفت ولی نه ازدربار.
‏به احتمال زیاد از آن دو برادری که در اسناد امریکایی ها بنام «برادران بسکه » از آن ها نام برده شده است و آن ها کمک می کردند به گروه‌های ضد کمونیست آن دوره.

‏منشی زاده مسلما از آنها کمک می گرفت.»

‏۶-در توطئه قتل افشار طوس رییس شهربانی کل کشور در دوران مصدق سومکا نیز حز متهمین بوده است.

‏روزنامه اطلاعات در همان وقت نوشت :

‏«بعضی از محافل اظهار نموده اند که ربوده شدن افشار طوس به دسته [ حزب] سومکا ارتباط دارد»

‏۷- سرتیپ علی اصغر مزینی از اعضای موثر در توطئه ی قتل افشار طوس دربازجویی مورخ ۱۳۳۲/۲/۶ به برخی ارتباطات و همکاری های خود با برخی احزاب از جمله آریا و سومکا اشاره کرده است.

‏۸- سرتیپ مزینی در اعترافات خود که در رادیو تهران پخش شد گفته بود:

‏«ما اول حزب سومکا را ساختیم که با توده ای ها و نیروی سوم مبارزه کند. چون این کار فایده نداشت به فکر دزدیدن افشار طوس افتادیم.»

۹- درباره داوود منشی زاده رهبر سومکا:

‏یکی از سه پسر میرزا ابراهیم خان منشی زاده، به نام داوود منشی زاده، در سال های پس از شهریور ۱۳۲۰ به تأسیس گروه فاشیستی سومکادست زد. این گروه با نظامیان عالی رتبه وابسته به سازمان اطلا عاتی انگلیس، به رهبری سرلشکر حسن ارفع، رابطه تنگاتنگ داشت.

۱۰- ابراهیم خان منشی زاده از موسسین و اعضای اصلی کمیته مجازات بود. ابراهیم خان پدر داوود منشی زاده رییس حزب سومکا بهایی بوده است.

‏سران کمیته مجازات به ویژه ابوالفتح‌زاده، ابراهیم‌خان منشی‌زاده و محمد‌نظرخان مشکات الممالک،‌ بهایی بودند و به تبلیغات بهاییگری شهرت داشتند.

۱۱- البته گرداننده اصلی سومکا سرلشکرحسن ارفع یکی ازچهره های فعال سیاسی -اطلاعاتی وابسته به انگلیس بود. وی گرداننده سه حزب سیاسی ”افق اسیا”،”اریا” و ”سومکا”بود.
‏ ارفع مدتها رییس ستاد ارتش شاه و رییس اداره دوم ارتش بوده است.

۱۲- پدر سعید حجاریان جز دسته احمد کسروی نیز بوده است.جمعیت باهماد آزادگان نام گروهی از هواداران احمد کسروی است که در حیات او و پس از آن در راه اشاعه اندیشه‌های اجتماعی و سکولار احمد کسروی فعالیت می‌کردند

‏انجمن باهماد آزادگان خواستار «کشف حجاب و حق طلاق» برای زنان ایرانی بود.

۱۳-کسروی و برخی از پیروان‌ وی دور هم‌ جمع‌ می‌شدند و کتاب هایی مانند آثار مولوی‌، حافظ‌، سنایی‌، عطار، امام‌ محمد غزالی‌، رازی، ابولخیر، سهروردی‌ و …) و یا کتب دعا و کتاب هایی که به گمان آنها به خرافات دامن‌ می‌زد (مفاتیح ‌الجنان‌ و جامع‌ الدعوات‌ و …) را در آتش‌ می‌ انداختند.

‏۱۴- حجاریان پسر پس از انقلاب علیرغم سوابق خاص پدرش، بلا فاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی به همراه مسعود کشمیری، حبیب الله داداشی، جواد قدیری، محمد رضوی و…از مسولین کمیته اداره دوم ارتش می شود.

۱۵- سعید حجاریان مسول کمیته اداره دوم نیروی دریایی ارتش می شود. مسعود کشمیری عامل انفجار نخست وزیری و شهادت رجایی و باهنر در ۸ شهریور۱۳۶۰ مسول کمیته اداره دوم نیروی هوایی می شود.

‏۱۶- در بحث کودتای نوژه ، حجاریان و کشمیری از ارکان ستاد ضد کودتا بودند.
‏پس از مدتی نیز خسرو تهرانی مسول اط نخست وزیری می شود. حجاریان مسول گزینش و ضد جاسوسی اط نخست وزیری می شود.
‏در همین مسولیت ،کشمیری دوست و همکار حجاریان در اداره دوم، توسط او گزینش و وارد شورای امنیت کشور می شود.

۱۷- به دلیل نقش حجاریان و رفقا در برکشیدن و گزینش کشمیری، پس از انفجار ۸ شهریور انگشت اتهام به سمت آنها بود. حجاریان می گوید:

‏«اطلاعات نخست وزیری در ان دوره مهجور بود.ماخودمان در قضیه انفجار نخست وزیری ما متهم شده بودیم و برخی حرف مارا نمی خواندند.»

-این حلقه امنیتی که از ابتدای انقلاب تا فردای ۸شهریور ، درچهره سازی و اعتماد سازی و رشد کشمیری نقش افرینی کردند،حداقل به دلیل قصور در جذب و رشد امثال کشمیری که باعث شهادت رییس جمهور و نخست وزیر جمهوری اسلامی شد،صلاحیت امنیتی برای بسیاری از مشاغل حساس را دیگر نباید دارا می شدند.

‏۱۹-پس از۸شهریور ، متهمین این رویداد ، پیگیر تشکیل دستگاه اطلاعات دیگر می شوند.
‏ حجاریان ، الویری وسایر حلقه دوستان کشمیری وارد صحنه می شوند.
‏ آقای ری شهری نیز از امثال حجاریان در دستگاه اطلاعاتی بهره میبرد.در صورتی که حداقل بخاطر گزینش کشمیری باید از مشاغل امنیتی محروم می شدند.

۲۰- یکی از نقاط عجیب و مبهم در کارنامه آقای ری شهری انتصاب و بکارگیری برخی سوژه ها و متهمین پرونده ۸شهریور بوده است.

‏۲۱-نکته آخر نقش حجاریان در گزینش و جذب عبدالجلیل لباف رهبر عملیات پیمان مشترک موساد- ساواک معروف به کریستال و تعدادی از افراد با سوابق خانوادگی بسیار منفی در اط نخست وزیری بوده است.

✍️ حسین قاسمی

 

حسین دهباشی سازنده مستند انتخاباتی برای روحانی، پس از اینکه استاد رائفی پور از تبار یهودی سعید حجاریان سخن گفت به میدان اومده و از شدت عصبانیت ادب نداشته شو به رخ کشیده

‏اونایی که از ‎سعیدحجاریان بعنوان ‎سلطان گندم نام میبرن، شاید از امپراطوری خانواره حجاریان بر نظام آموزشی خبر ندارن !

 

روح‌الله حسینیان در مورد سوابق سعید حجاریان می‌گوید:

سعیدحجاریان خانمش هشت سال به خاطر عضویت در سازمان مجاهدین ‏خلق قبل از انقلاب محکومیت زندان دارد. برادر خانمش ده سال محکومیت دارد. حالا یک کسی این‏جوری می‏آید مشاور ‏رئیس جمهوری می‏شود، همه خط و خطوط را آن می‏دهد، کمیته شایعه و کمیته اجرایی را او هدایت می‏کند و درست ‏می‏کند و آن ماجرا‌ها و این اتفاقات را دارد برای کشور هر روز بحران به وجود می‌‏آورد.

خاطره ای از سعیدحجاریان !

🔸بعد از ترور من ، به دلیل آنکه بیمارستان سینا نزدیک‌ترین بیمارستان به شورای شهر بود و خون زیادی هم از من رفته بود و مجاری تنفسی‌ام مسدود شده بود ، دوستان زحمت کشیدند و مرا به آنجا رساندند و الحق که پزشکان ایرانی آنچه از علم و دانش در توان داشتند به کار گرفتند و برای درمان من کوتاهی نکردند . با اینکه ترور یک هفته مانده به عید اتفاق افتاده بود ، تمام طول تعطیلات عید را هر کسی که آنجا بود بی هیچ چشمداشتی برای نجات من زحمت کشید . شاید اگر این اتفاق برای هر کس دیگری در هر نقطه‌ای از این کره خاکی رخ داده بود، امکان نجات تقریبا منتفی بود و از این بابت تا ابد ممنون آنها هستم .

🔸بعد از اینکه کمی حالم بهتر شد ، در روند درمان ، امور مربوط به نورولوژی و فیزیوتراپی باید با هم هماهنگ می‌شدند و با کم و زیاد کردن داروها همه راه‌ها امتحان شد که کار بسیار دشواری بود . لذا در ایران این بخش از درمان امکان‌پذیر نشد و به دلیل رعشه‌های بی‌دلیل ، کار فیزیوتراپی پیش نمی‌رفت . به همین دلیل برای ادامه درمان به کشور آمریکا اعزام شدم . در آنجا دکتر قاجار پس از معاینه مرا به یکی از معتبرترین بیمارستان‌های نیویورک به نام «مونته ساینا» معرفی کرد

🔸ترجمه نام بیمارستان به زبان عربی «طور سینا» است . هنگام ورود به بیمارستان یک ستاره داوود بزرگ بر سردر بیمارستان توجه مرا به خودش جلب کرد . آنجا مرا به بخش نورولوژی بردند که در آن بخش پزشکان بسیار با محبتی حضور داشتند و بسیار مرا مورد لطف خود قرار دادند و گفتند مرا به صورت رایگان درمان خواهند کرد .

🔸تمام پزشکان حاضر در آن بخش دارای ریش بلند و عرق‌چین بودند و این مساله بعد از مدتی مرا دچار نگرانی کرد . یاد کاشان خودمان افتادم . زمان کودکی تابستان‌ها که به آنجا می‌رفتیم یک مرد کلاه‌شاپو به سر به محض اینکه پایش را به محل می‌گذاشت ، بچه‌های محله پا به فرار می‌گذاشتند و فریاد می‌زدند «شوفط» آمد.

🔸پدر و مادرها بچه‌هایشان را زیر بغل می‌زدند و شوفط با تیغ جراحی آنها را ختنه می‌کرد و همیشه از شوفط در دل بچه‌های آن محله‌ها در کاشان ترس بود . بعدها شوفط به اسرائیل رفت و خاخام شد و «یدیدیا شوفط» نام گرفت که بلندمرتبه‌ترین ربای یهودیان است .

🔸بعد از اتمام معاینات ، یک‌سره به دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل رفتم که در آن زمان آقای دکتر ظریف مسئول نمایندگی ایران بودند و ماجرا را برایشان تعریف کردم و گفتم که همه پزشکان می‌گویند این بیمارستان بهترین در این امور است اما من می‌ترسم یهودی بودن کادر این بیمارستان برایم دردسر ساز شود . آقای دکتر ظریف با تهران تماس گرفتند و به من اعلام کردند که صلاح دانسته نشده که من در آنجا بستری شوم .

🔸من هم عطای درمان در آنجا را به لقایش بخشیدم و به سمت واشنگتن حرکت کردم و در مرکز ملی بازتوانی واشنگتن بستری شدم که مسئولان بخش فیزیوتراپی و نورولوژی آن از متخصصان ایرانی بودند . از قرار قسمت نبود که درمان من که از سینای تهران آغاز شده بود در سینای نیویورک پایان یابد .

 

🔸ناگفته های ترور سعیدحجاریان توسط یکی از مسئولین امنیتی کشور
(سردار حداد)
🔹این سخنرانی مربوط به سال ۹۲ می باشد.

 

شکایت سعید حجاریان از علی خضریان، نماینده مردم تهران

🔺تسنیم چند روز قبل به نقل از علی خضریان نوشته بود؛ حجاریان و فرزندش ذیل شرکت “راشا تندیس پارسیان” چندین محموله گندم وارد کشور کرده که هدف از آن ضربه زدن به تولید این کالای استراتژیک بوده
🔹این مطلب واکنش فرزند حجاریان را در پی داشت، محسن حجاریان نوشت: از جنابعالی دعوت می‌شود تا نزد مراجع قضایی به این ادعاهای خلاف واقع رسیدگی شود

♦️امروز اما روزنامه “آرمان ملی” به نقل از وکیل خانواده حجاریان از ثبت شکایت رسمی از خضریان خبر داده و گفته: منتظریم دستگاه قضا بر مدار عدالت رفتار کند و این نماینده تبعات کیفری عمل خود را ببیند.

منبع: t.me/raefipourfans

این مطلب را نیز بخوانید

رابطه جنسی با محارم قانونی است؟

فرمودند کجای غرب رابطه جنسی با محارم قانونی است، سندشو بفرمایید. چشم این هم سندش، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *