حلقه جاودانان هیمالیا(شهر رباب)۵

نیمه شب هنگامی که با یکی از اساتید { یعنی حضرت شیخ محمد . .. که از اولیای خدا هستند که حوزوی هم می باشند و با علوم غریبه هم آشنایی کامل دارند . هر چند که ایشان در علوم غریبه استاد مسلم نیستند چنانچه خیلی از معاصرین ما از علما نیز استاد مسلم نیستند . و تنها معروف به استاد مسلم می باشند .
ایشان در گمنامی به سر می برند . و تدریس حوزوی ندارند . اما تربیت معنوی شاگرد می نمایند و در تربیت شاگرد بسیار سخت گیر می باشند .
تاکنون بیش از هشت دهه از زندگی خویش را سپری نموده اند. و و جزء بزرگانی هستند که در تقابل با جحودان از سال ۱۳۹۰ تا کنون نقشی فعال داشته اند . و عزیزان همانگونه که پیشتر گفته ام اکابر اولیای الله جهان اسلام وارد تقابل نشده اند . پس ایشان هم علی رغم جایگاه رفیعشان که فوق آقایان شناخته شده است اما با این حال جزء آن اکابر نیستند . خواص حوزه از اساتید فقیر چه در طریق شاگردان آیت الله قاضی و چه در طریق علمای علوم غریبه کاران حلقه سید موسی زرآبادی ( که هر دو در نسب اساتید فقیر هستند .) ایشان را تا سال ۱۳۹۰نمی شناخته اند . تنها پس از آن تاریخ ایشان شناخته شدند . }صحبت شد . ایشان گفتند که صاحب دعوت حی را به سرچشمه آب حیات می برند اما باید که ننوشد . تا خداوند جان ابدی عنایت فرماید .(عین این جمله در کتب علوم غریبه با اندکی تفاوت در دعوت اسم حی آمده است . )
ایشان در ادامه فرمودند ما هم در عالم اسلام انواع روش ها را داریم _که می توان به آب حیات دست یافت _ در عالم اسلام راه هست رهرو نیست .
نکته : در واقع ایشان و سایر بزرگان علوم غریبه اسلامی نظر بر این دارند که هنگامی که شخصی به دعوت اسم « حی » مبادرت ورزد . وی را به یکی از سرچشمه های ظاهری آب حیات می برند . اما باید که از آن آب حیات که باعث عمر جاودانگی می شود ننوشد تا خداوند به وی جان ابدی کرامت نماید وبرای همیشه به صفت حیات متصف شود . در واقع آن سرچشمه آب حیات برای رسیدن به مقام بالاتر ( جان ابدی و حیات ابدی ) حجاب محسوب می شود . آشنایان با کتب علوم غریبه بخوبی می دانند . که در نسخ اربعین تسخیرات معمولا از روزهای میانی اربعین به بعد ، سالک را امتحان می نمایند و در عوض آن هدفی که وی به دعوت آن مبادرت ورزیده ، انواع وعده ها توسط افراد مختلف اعم از ارواح ، و فرشتگان و موکلین و جنیان و پریان و غیره داده می شود . تا صاحب دعوت را از رسیدن به هدف خویش منصرف نمایند . اگر سالک بپذیرد به هدف اصلی نخواهد رسید .
در باب دعوت اسم حی نیز علی الظاهر اینچنین است . و سرچشمه ظاهری آب حیات در مقابل جان ابدی و صفت حیات جاودانی حجاب محسوب می شود .
ایشان در ادامه سخنان خویش گفتند ما هم در عالم اسلام داشتیم افرادی را که از آب حیات خوردند و جاودان شدند . و البته در همان مرحله ای که بودند متوقف شدند . و از شخصی نام بردند که جاودان بود و در اوایل دوران رژیم پهلوی گفت که خسته شده ام و با جسم همیشه از زمین سفر نمود .
همچنین ایشان در ادامه سخنان خویش گفتند اگر بزرگان عالم اسلام با بزرگان رباب شاخ به شاخ شوند . کن فیکون می کنند . ( البته این نظر ایشان بر خلاف سخن نظر استاد دیگر ماست )
ایشان در ادامه سخنان خویش گفتند . مهم ترین علت پیشرفت شرقی ها این است که شب زنده داری همراه با مراقبه دارند . و عوامل مزاحم در زندگی خویش ندارند . و عالم و سرزمینشان از وجود
نامقدسین خالی است . در واقع نظر ایشان بر این بود که سرزمینی که فقط مقدسین را راه دهند نتیجه این عمل این است که از نیروهای نامقدس پاک می باشد . و این مسئله به پیشرفت کمک می نماید . همچنین چون آنان در سرزمینشان تمام همت خویش را صرف سلوک نموده اند . از عالم و دنیا تاثیر و تأثرات اندکی می گیرند . در عالم اسلام هم صحبت شدن با غیر اهل سلوک که ممکن است از اعضای خانواده و یا همسایه ها و یا حتی همکاران یا مشتریان کاری باشند . باعث این می شود که باری بر سالک وارد شود . و بخشی از وقت سالک باید صرف این شود تا این بار را با ذکر و مراقبه پاک نماید . بنابراین یک سالک مسلمان که در جامعه حضور دارد باید زحمتی دوچندان متحمل شود .
نکته۲ : جاودانگی فقط مختص به عالم اسلام یا شرق نیست . در استان البرز محلی وجود دارد که پایگاه یکی از مغان ایران باستان بوده که ایشان نیز به نعمت حیات ابدی متنعمند و جزء طایفه مغان شیعه می باشند . و با حضرت صاحب الامر (ع) مرتبط می باشند .

ادامه دارد ..

 

منبع:https://eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

پیدایش دانش نجوم

پیدایش دانش نجوم مؤلف: بارتل.ال واندروردن مترجم: همایون صنعتی‌زاده ناشر: دانشگاه شهید باهنر (کرمان) کتاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =