ریشه های باطنی فوتبال ۱

{ریشه های باطنی فوتبال ۱}

در ابتدای این نوشتار باید بگویم که بنده هم مانند بسیاری از هم میهنانم روزگاری جز علاقه مندان به ورزش فوتبال 🚩🚩🚩بوده ام و آن را به صورت حرفه ای دنبال می کردم. هر چقدر که سطح آگاهی و دغدغه های معنوی بنده بالاتر رفت به مرور زمان فوتبال نقش کمرنگ تری در زندگی بنده پیدا کرد. هنوز هم گاه گداری مسابقات حساس تیم ملی ایران یا بعضی بازی های خاص جهانی را به صورت رادیویی از 👈تلویزیون دنبال می کنم. این مسئله را گفتم تا بگویم بنده دشمن فوتبال نیستم حتی نسبت‌ به آن علاقه هم دارم. هدف بنده از این نوشتار نه کوبیدن فوتبال است و نه اینکه کسی را از دیدن مسابقات آن منع کنم. هدف تنها آگاهی بخشی به خوانندگان است همین و بس.

🔸شاید بسیاری ندانند که اولین قوانین فوتبال توسط اتحادیه فوتبال در ۶ جلسه در پایان سال ۱۸۶۳ در میخانه اسلحه فراماسون ها در خیابان گریت کوئین در نزدیکی کاونت گاردن در لندن تنظیم شد. که اکنون آنجا اتاق های جدید کانات لژ متحد و بزرگ لندن قرار دارد.

لینک 

پ ن:گریت کویین(اشاره به الهه ایسیس دارد که توسط بعضی شاخه های فری ماسونری پرستش می شود)

🔷تعدادی لژ در انگلستان وجود دارد که اسامی آنها به نوعی با فوتبال مرتبط است. نظیر لژ آنفیلد (آنفیلد نام ورزشگاه لیورپول)، لژ اورتون (نام تیم دوم شهر لیورپول).

پ ن: در متن اشاره نشده که ارتباط خاصی بین این دو لژ و دو باشگاه مذکور وجود دارد یا خیر؟

🔸باشگاه منچستر سیتی در سال ۱۸۸۰ تشکیل شد ابتدا با لباس هایی به رنگ قرمز و مشکی بازی می کرد. در سال ۱۸۸۷ آنها نام باشگاه را به Ardwick تغییر دادند – منطقه ای نزدیک به West Gorton. با این حال، گزارش شده است که در سال ۱۸۹۴ هنگامیکه باشگاه خود را در تنگنای مالی دید و مجبور شد توسط منشی باشگاه، جاشوا پارلبی، از ورشکستگی نجات یابد.
این باشگاه نام منچستر سیتی را انتخاب و همزمان لباس هایی به رنگ‌ ماسونی پیراهن‌های آبی کم‌ رنگ و شورت سفید را برای خود انتخاب کرد.
به دلیل فقدان سوابق دقیق، هیچ مدرک انکار ناپذیری وجود ندارد که پارلبی یا سلف او لارنس فرنیس (که همچنین تصور می‌شود با فراماسونری ارتباط نزدیکی داشته‌اند) ماسون بوده‌اند، اما سیدنی رز، رئیس مادام‌العمر باشگاه و مدیر بسیاری از فعالیت‌ها ۳۰ سال گذشته باشگاه، چنین تردیدی ندارد.
سیدنی، یکی از اعضای لژ قدیمی مانکونیایی ها، می گوید: «همیشه درک من این بوده است که بنیانگذاران واقعی باشگاه در سال ۱۸۹۴ زمانی که نوعی بحران مالی وجود داشت، درگیر شدند، و اینکه آنها احتمالا یا شاید مطمئنا فری ماسون بوده اند.

لینک 

🔷محققین تئوری توطئه در غرب به شباهت حرکات دست داوران فوتبال با ناظمین لژ های ماسونی توجه نموده اند. آنان دلیل این شباهت را این می دانند که قوانین فوتبال توسط فری ماسون ها پایه گذاری شده است. (در ادامه چند نمونه از شباهت ها را در تصویر ملاحظه خواهید نمود)

🔸در فوتبال مجموعا ۲۲ بازیکن وجود دارد. که معادل ۲۲ حرف زبان عبری است. این ۲۲ بازیکن در دو تیم یازده نفره مقابل هم قرار می گیرند. به گونه ای که هر کدام از این یازده نفر اساس و بازیکنان مقابلش نظیره دیگری است. همچنین عدد یازده معادل سفیروت های قبالای هرمسی مدرن است. که در آن دعت (دانش) را سفیروت یازدهم می دانند.

پ ن: شکل سفیروت یازده تایی به سیستم معروف قدیمی سه چهار سه در بازی فوتبال شباهت دارد.

نکته : اگر ۲۲ بازیکن معادل ۲۲ حرف زبان عبری باشد. توپ فوتبال نماد چیست؟ زمین کروی؟ گوی سرنوشت در افسانه ها؟ یا چیز دیگری؟ با هر بار ضربه زدن بازیکنان به این توپ در واقع یکی از حروف عبری (در عالم مثال حروف) به توپ ضربه زده است و اینگونه توالی ای از حروف کنار یکدیگر شکل می گیرد که مسلما کلمات بی معنی و یا بعضا معنی داری را می سازد !
آیا ماسون ها تنها عدد ۲۲ بازیکن را که نمادی از ۲۲ حرف عبری است را به عنوان یک نوع نمادپردازی انتخاب کرده اند ! و هیچ هدف خاص دیگری نداشتند ؟! ممکن است اینچنین باشد و این‌ انتخاب کاملا نمادین باشد و هیچ هدف خاص جادویی و رازوارانه پشت آن نباشد. اما ما باید به شق دوم هم فکر نماییم اگر ماسون ها در پس این نمادپردازی های سمبلیک فوتبال هدف بزرگتری را دنبال نمایند آن هدف دقیقا چه می تواند باشد؟! گل زدن و گل نخوردن مهمترین هدف در بازی فوتبال است. باید فکر کنیم که گل زدن که با عبور توپ از دروازه اتفاق می افتد می تواند نماد چه چیزی باشد ؟

لینک

منبع: eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

دلیل دخالت کشور امارات وتاثیر آن در کشورهای منطقه

 دلیل دخالت کشور امارات وتاثیر آن در کشورهای منطقه ✍🏻 مستش‍ـــــــار 📌📌امارات کیست که می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *