شروع جشن حنوکا یکشنبه ۷ آذر

شروع جشن حنوکا یکشنبه ۷ آذر

 

از یکشنبه ۲۸ نوامبر (برابر با ۷ آذر) اندکی پیش از غروب آفتاب جشن حنوکای یهودیان برگزار می شود و این جشن تا دوشنبه ۶ دسامبر (۱۵ آذر) ادامه می یابد.

لینک مطلب

هم زمان با جشن حنوکای یهودیان، بخش باطنی و جادوگری مجامع مخفی، در سرتاسر جهان به انجام مناسک و مراسم جادوی سیاه و آیینی همراه با قربانی انسانی می پردازند.
بخش مقدماتی این مراسم از دیشب شروع و امشب هم ادامه دارد. و پس از یک روز وقفه از یکشنبه عصر بار دیگر شروع می شود. نقطه اوج آن، شب های پایانی مراسم خواهد بود علی الخصوص شب شبات (شب شنبه ۱۳ آذر) که معمولا قربانی های انسانی در آن تاریخ انجام می شود.
این مراسم پس از اتمام برای تثبیت اثرش در شبات (۲۰ آذر) بار دیگر انجام می شود سپس در شبات روز ۲۷ آذر تا شب اول دی ماه (شب یلدا) مراسم و مناسک جادوی آیینی بار دیگر شدت می گیرد. پس از آن بار دیگر مراسم و مناسک تنها در دو شب شبات انجام می شود که آخرین شبات، شب اول ژانویه یا تحویل سال جدید میلادی یعنی سال ۲۰۲۲ است.

🔶در یکی دو سال اخیر علی الخصوص در سال ۲۰۲۱ میلادی، تاریکی باطنی بسیار بیشتر شده است. و این مسئله بیشتر برای اهل سلوک و اهل باطن قابل درک است. متاسفانه چاره ای هم نیست و اوضاع احتمالا بدتر هم خواهد شد. تا صاحب این امر خروج نماید و نور وجود حضرتش عالمگیر شود.

🔷با توجه به اینکه بیماری کووید ۱۹ وجهی باطنی هم دارد شاید در ایام این مناسک و مراسم که حدود ۳۵ روز به طول می انجامد. شیب مبتلایان به این بیماری در اکثر کشورها بیشتر شود.

🔸توصیه ای برای تمام ایام سال
در شب جمعه سوره الاسرا با توجه به معنی قرائت شود. (از شیخ محمدصابر)
در روز جمعه سوره های کهف و صافات با توجه به معنی قرائت شود و در انتهای عصر جمعه دعای سمات در زیر سقف آسمان در حالت قیام خوانده شود. (از شیخ محمدصابر)
اگر فردی ختم سوره بقره را انجام نداده پس از نماز عصر هفتاد بار آیه الکرسی در حالت قیام بر سر سجاده توصیه می شود. (از استاد آذربایجانی خویش شیخ )

اما در طول هفته هر روز سوره های یس و الرحمن یکبار قرائت شود(از شیخ محمدصابر)
سوره رعد در طول شبانه روز یکبار قرائت شود (زمان قرائت دلخواه اما ترجیحا سر یک ساعت)
و سور حوامیم در شب یکبار قرائت شود. اگر قرائت هر هفت سوره برایتان مشکل است از بین حوامیم تنها سور دخان و فصلت و احقاف را قرائت نمایید.
هر روز حدیث کسا قرائت نمایید و خود را در پناه کسای اهل بیت عصمت و طهارت قرار دهید.

نکته: این توصیه ها ربطی به ایام حنوکای پیش رو ندارد بلکه برای تمام طول سال توصیه می شود. و طبیعی است که یک برنامه سلوکی نیز محسوب نمی شود. و هدف از آن بیشتر محفوظ ماندن از بلایا و بیماری های آخرالزمانی است. افرادی که زیر نظر استادی سلوک می نمایند می توانند با مشورت و اجازه گرفتن از استاد به این ختومات بپردازند.
فقط می توانم بگویم اوضاع باطنی و گسترش تیرگی ها اصلا مطلوب نیست. حب اهل بیت و دستورات فوق ان شاالله نجات دهنده همگی مومنین و مومنات باشد.

در مورد حنوکا در سایت جست جو کنید مطالب مفیدی وجود داره.

ولی در کانال هم موجوده👇

توصیه های عمومی برای ایام حنوکا تا شب ژانویه که پیشتر نوشته ام : 👇

t.me/soltannasir/3193

قوانین حنوکا : 👇

t.me/soltannasir/3185

توضیحاتی عمومی در مورد حنوکا : 👇

t.me/soltannasir/3181

t.me/soltannasir/3182

t.me/soltannasir/3183

t.me/soltannasir/3184

منبع: eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

اگر دجال را درک را کند‌‌.‌‌‌..

اگر دجال را درک را کند‌‌.‌‌‌.. سن، [المحاسن] عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ عَنِ الْمُفَضَّلِ بْنِ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *