عالم المسط ۲

نکته ۴ : بعضی بزرگان یاد شده نظیر بابا قندهاری ظاهراً از صوفیان اهل سنت بوده اند و این همان درستی سخن بزرگانی نظیر آیت الله سید علی قاضی را نشان می دهد که می گویند تمام بزرگان عرفان یا به کمال نرسیده اند یا باطناً شیعه بوده اند. البته این جمله معنیش این نیست که این بزرگان حتماً جعفری مذهب بوده اند بلکه منظور این است که ولایت امیرالمومنین علی (ع) و یازده فرزندش را پذیرفته اند و به عین الیقین اولی الامری حضرات معصومین را درک نموده اند و باطناً به آن اقرار نموده اند هر چند که در جامعه اهل سنت زندگی نموده باشند.
نکته ۵: شاعر دقیقی یا ابو منصور محمد بن احمد طوسی معروف به دقیقی (وفات میان سالهای ۳۶۷-۳۶۹ (هجری)) شاعر بزرگ پارسی زبان بوده و زادگاه وی بنا به روایات گوناگون، توس، بلخ، سمرقند و بخارا ذکر شده است. بیشتر محققین توس را زادگاه دقیقی می دانند. دقیقی در جوانی به دلیل آن چه خوی بد یا ضعف اخلاقی گفته شده کشته شد حکیم ابوالقاسم فردوسی در مورد دقیقی این چنین سراییده:
جـوانیش را، خـوی بـد یـار بـود
ابـا بـد، همیشه بـه پیکـار بـود
بـرو تـاختن کـرد، نـاگاه مـرگ
به سر بـر نهادش، یکی تیره تـرگ
بـدان خـوی بد، جان شیرین بداد
نبود از جهـان، دلش یک روز شاد
یکایـک از او، بخت بـرگشته شد
به دست یکـی بنده بر، کشته شد
عده ای از محققین سرشناس نظیر استاد ذبیح الله صفا در کتاب گرانسنگ تاریخ ادبیات ایران، مذهب دقیقی را زرتشتی می دانند. و به این شعر وی استناد می نماید :
دقیقی چار خصلت برگزیده
به گیتی از همه نیکی و وشتی
لب یاقوت رنگ و ناله چنگ
می خوش ‌رنگ و دین زردهشتی
عده ای دیگر وی را مسلمان و عده ای بدلیل شعری که در آن به واقعه کربلا اشاره نموده است وی را مسلمانی شیعه مشرب می دانند. :
«چنان چون من بر او گریم نگرید
ابر شُبیر زهرا روز محشر »
همانگونه که ملاحظه می فرمایید از این شعر تشیع وی اثبات نمی شود.
اما آنچه که از اثنای روایت عالم المسط بر می آید شاعر دقیقی طوسی جزء معتقدین به ولایت و امامت حضرت ولی عصر عجل الله می باشد !!!
نکته ۶ : اینکه حضرت هر سال در مکان عالم المسط اربعین می نشیند. احتمالاً برای حفظ و افزایش قدرت این سلاح مربوطه است. در واقع عمل حضرت به مانند صیقل دادن سالیانه تیغه چاقو می باشد که بُرندگی آن را افزایش می دهد.
زمان اربعین مشخص نیست اما به احتمال زیاد زمان اربعین موسوی نمی باشد زیرا حضرت بنا به نقل بزرگان هر سال در مراسم سالیانه حج تمتع شرکت می نمایند. درست است که برای حضرتش زمان و مکان به مانند ما نیست و می توانند ده ها و صدها جسم برای خویش ایجاد نمایند اما با اینحال چنین مسئله ای بعید است و در سیره معصومین کمتر چنین مسئله ای دیده شده است.
نکته ۷: اما در مورد این سخن مولانا زین الدین «آقایمان در سه جهان و پنج مُلک و نُه عالم از رازهای این نقطه….» ابتدا باید بگویم که اولا ظهور حضرتش تمامی عوالم را در بر می گیرد و ماجرای ظهور حضرتش تنها زمین ما را در بر نمی گیرد و در باب این عوالم باید این را بدانیم که زمین ما نسبت به جملگی این عوالم حالت مرکزیت دارد !
زمین ما در سه جهان، در جهان میانی یا دوم است.
شاید در پنج مُلک، مُلک سوم باشد ! (ابتدا باید به تعریف درستی از پنج مُلک دست یافت )
در نُه عالم، عالم پنجم می باشد
بنابراین همانگونه که ملاحظه می نمایید و گفته شد زمین ما حالت مرکزی نسبت بدین عوالم درگیر در مسئله ظهور را دارد و به همین دلیل است که جملگی موجودات این عوالم با بازشدن مرزهای عوالم به زمین ما خواهند آمد. تا بسیاری از تصفیه حساب هایشان در عالم ما انجام شود و انتقام های بسیاری گرفته شود ! همه با هم خواهند جنگید چه ایزدان مثبت و منفی که نامیرا هستند چه اهل جابلقا و جابلسا و تارس و تافیل و یأجوج و مأجوج و مألوق و مأسوخ و دیگران و دیگران جملگی با باز شدن مرز سرزمین ها وعوالمشان درگیر مسئله ظهور خواهند شد و با یکدیگر درگیر خواهند شد !
چه آنان به زمین ما بیایند و چه حضرت صاحب الامر عجل اللّه به سرزمین هایشان لشکر کشی نماید ظهور جملگی این عوالم را در بر می گیرد.
بنابراین باید توجه داشت که ما در آخرالزمان تنها شاهد مرئی شدن جنیان و دیوها و پریان نخواهیم بود و موجودات ناخوانده دیگری نیز احتمالاً به عالم ما خواهند آمد.
ایجاد نمودن زلزله های گسترده در سرتاسر عالم توسط حضرت حجت ارواحنا له الفدا ممکن است تنها دلیلش نابودی دشمنان نباشد زیرا باز شدن مرزهای عوالم درگیر در مسئله ظهور نیز با زلزله های گسترده همراه خواهد بود !
یعنی بدون زلزله های بزرگ، زمین به غیر این زمین مبدل نخواهد شد و مرز عوالم باز نخواهد شد. بنابراین ایجاد زلزله های گسترده می تواند به نوعی پیغام دعوت برای این موجودات برای حضور و مبارزه در زمین ما باشد !

ادامه دارد…

منبع:https://eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

پیدایش دانش نجوم

پیدایش دانش نجوم مؤلف: بارتل.ال واندروردن مترجم: همایون صنعتی‌زاده ناشر: دانشگاه شهید باهنر (کرمان) کتاب …

۳ دیدگاه

  1. این اراجیف چیه؟
    زلزله چه ربطی به امام زمان داره
    دشمنان سوءاستفاده میکنن

    • دوست عزیز این مطالب از منبع صحیح روی سایت قرار گرفته لطفاً تمام قسمت ها رو کامل مطالعه کن

    • دوست عزیز : سطح آگاهی دشمنان را نسبت به مسائل می بینم جداً تعجب می نمایم چرا نباید بچه های شیعه از بسیاری از مسائل آگاهی داشته باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 2 =