علوم غریبه، اساتید، وادی جن ۱۱

اما آنچه می توانم در پاسخ این خواننده گرامی در حد دانش ناقص خویش بگویم این است که شاید یکی از عوامل موفقیت در وادی تسخیرات این باشد : در قلیلی از افراد نوری وجود دارد که این موجودات از آن نور می ترسند و حساب می برند. بسیار نادر است که شخصی صاحب چنین نوری باشد. مشخص نیست که منشأ این نور چیست و چرا بعضی افراد صاحب چنین نوری هستند ?!
اما این نور در هر که باشد چنین فردی اگر سایر شرایط برای تسخیرات (جسم سالم، همت و اراده کافی و …) را داشته باشد می تواند در وادی تسخیر موفق شود.

چون سخن از این نور گفتم یاد خوره کیانی در فلسفه حکما و مغان ایران باستان افتادم که بد نیست بدان اشاره نمایم. در اساطیر ایرانی جم از انسان های اولیه دارای سه خوره یا فره بود.
خوره ارتباط با آسمان و غیب
خوره پادشاهی
خوره جنگاوری و پهلوانی
این سه خوره پس از مرگ وی سالها منتظر ماندند تا شخصی شایسته متولد شود.
خوره ارتباط با آسمان به زرتشت رسید.
خوره شاهی به شاه فریدون پسر آپتین رسید.
خوره پهلوانی و جنگاوری به سام گرشاسپ گیسور مجعد موی رسید.
بر اساس اساطیر ایرانی هر سه این بزرگان در مبارزه با دیوان و ددان توانمند بودند هم زرتشت با دیوان مبارزه نمود و هم فریدون و هم سام گرشاسپ
بنابراین بر اساس اساطیر ایرانی این سه خوره اوج قدرت مبارزه با این فرومایگان است که ممکن است خداوند به کسی عطا نماید.
جالب اینجاست که به نظر  فقیر همین سه خوره را به نوعی ما در بنی اسرائیل مشاهده می نماییم.
خوره نبوت و ارتباط با آسمان را در موسی کلیم الله
خوره شاهی و مبارزه با این موجودات را در داود خلیفه الله و سلیمان نبی حشمت الله
خوره جنگاوری و پهلوانی را در سامسون پهلوان افسانه ای یهود ملاحظه می نماییم که همانگونه که از سام گرشاسپ با صفت گیسور یاد شده راز قدرت سامسون نیز در موهایش بوده است.
بشارتی برای آخرالزمان
در دوره آخرالزمان این سه خوره بار دیگر بر خواهند گشت و وارثین درفش کاویانی خواهند بود و این درفش را از خاک آذربایجان بیرون خواهند کشید.
بر اساس اساطیر و داستان ها و راویت حکیم ابوالقاسم فردوسی درفش دارای سه رنگ اصلی بنفش و زرد و قرمز بوده است که به وی آویزان هستند.
رنگ بنفش صاحب خوره ارتباط با آسمان است.
رنگ زرد صاحب خوره شاهی
رنگ قرمز صاحب خوره جنگاوری
صاحبان این سه خوره وارثان درفش کاویان هستند که در خاک آذربایجان مدفون است.
از این مسئله بگذریم چون از ترس این موجودات سخن گفته شد بد نیست که بگویم این موجودات از خاطره های بد دوران گذشته می ترسند. در این باره باید بسیار دقت کرد و نباید آن را تعمیم کلی به همه این فرومایگان بدهیم زیرا اشتباه است.
برای مثال گروهی از جنیان از سنجاق قفلی می ترسند علت این امر خاطره ای است که سنجاق قفلی در زندگی بعضی از جنیان گذاشته است. زیرا جنگیران بعضاً با کمک سنجاق قفلی جن می گیرند. دعای خاصی وجود دارد که آن را بر روی سنجاق می خوانند و اگر جنی از اطراف آن رد شود در سنجاق گیر می افتد. و سنجاق در گوشش فرو می رود.
گاه نیز جن گیران خود این سنجاق را در گوش جنی که با آن روبرو شده اند فرو می نمایند.
وجود چنین خاطره بدی برای بعضی از جنیان باعث شده که آنان از سنجاق قفلی بترسند اما نمی توان آن را به همه این موجودات تعمیم داد بسیاری از جنیان هیچ ترسی از سنجاق قفلی ندارند.
در داستان هنرپیشه جن گیر و یهودی الاصل آمریکایی گفته شد که وی از ایران ذوالفقار می خریده تا به گردن افراد بیندازد زیرا از نظر وی جنیان از ذوالفقار می ترسند. علت ترس چیست ?
مبارزاتی که حضرت امیر المومنین (ع) با این موجودات نمودند خاطره ای را از شکل دو دم شمشیر ذوالفقار در گروهی از این فرومایگان به جای گذاشته که گروهی از اینان از آن شکل می ترسند.
نکته : باید توجه داشت که بعضاً در بعضی موارد این فرومایگان از ذوالفقار و یا سنجاق قفلی می ترسند اما در بسیاری موارد نیز برای بعضی از آنان ترسی از ذوالفقار و یا سنجاق قفلی وجود ندارد.

ادامه دارد …

منبع:https://eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

خاک شناسی معنوی ۸ – شب والپورگیس ۱

{خاک شناسی معنوی ۸ }        { شب والپورگیس ۱ } بسم الله الرحمن الرحیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *