علوم غریبه، اساتید، وادی جن ۴

عزیزان پیشتر ملاحظه نمودند که از دوره میراث نجومی در کانال حمایت کردم و کتابسرای مهر را معرفی نمودم تا آن دسته از عزیزانی که بدنبال کسب کتب علوم غریبه و نجوم هستند بعضی کتب را از این کتابفروشی تهیه نمایند. و آن دسته از عزیزانی که به فقیر ایمیل داده اند و سیر مطالعاتی در زمینه علوم غریبه خواسته اند شاهد بوده اند که از بعضی کتب جدید در این وادی نظیر مهندسی علم حروف (دوره دو جلدی ) و مجربات باقر و قاطع حمایت نمودم.
به طور کلی از هر حرکت علمی و تحقیقی در این علوم حمایت می نمایم زیرا این وظیفه همه ماست.
یکی از مواردی که باید بدان اعتراف نمایم در بارهٔ تحولی است که شبکه های اجتماعی در حال بوجود آوردن در سطح آگاهی مردم اعم از مثبت و منفی است.
فقیر چند سال پیش جزو مخالفان محیط مجاز بودم و آن را بستر دشمن می دانستم و به اصرار یکی از ادمین ها که از عزیزان بنده هستند و جزو ادمین های کانال می باشند برای اولین بار در سال ۹۴ به طور مستقیم وارد این محیط شدم. (در سال ۹۳ در پشت پرده در این محیط فعال بودم.)
باید اعتراف نمایم که هنگامی که به سه چهار سال پیش و سطح آگاهی آن زمان خویش نگاه می نمایم آن را قابل مقایسه با حال نمی بینم و تحول عظیمی را در سطح آگاهی خویش در ظرف همین چند سال کوتاه که در مجاز هستم مشاهده می نمایم.
تجربه تحقیق و تدریس پر فشار در این چند سال کوتاه هر چند فشار زیادی به جسم و روان فقیر وارد نموده که به شدت نیاز به دوره ای استراحت روحی را در خود احساس می نمایم اما با اینحال این آگاهی و تحول برای فقیر لذت بخش بوده است.
بالشخصه فکر می نمایم که هر کدام از خوانندگان گرامی نیز باید خود در باره تحولی که در سطح آگاهیشان در این چند سال حضورشان در محیط مجاز علی الخصوص محیط تلگرام رخ داده قضاوت نمایند !
این را گفتم تا بگویم امروزه بسیاری از اساتید علوم غریبه از محیط مجاز بدورند. شاید این اساتید به طور عملی در بخش هایی از این علوم استاد باشند اما استاد بودنشان دلیل بر این نیست که سطح آگاهیشان لزوماً با حاضرین در محیط مجاز یکی است.
بعضی اساتید فن علی رغم استادی در بعضی بخش های این علوم، سطح آگاهیشان نسبت به آگاهی ای که در محیط مجاز نسبت به بسیاری از مسائل متافیظیک جدید و حتی فعالیت های دشمن و غیره وجود دارد عقب تر می باشد. ( فقیر نگفتم تمام اساتید گفتم بعضی اساتید)
از فقیر چندی پیش در بارهٔ جناب غفاری پرسیده شد.
فقیر نیز پاسخ دادم نام ایشان را اولین بار چندین سال پیش از اخبار داخلی شنیده ام و ایشان جایگاهی در بین اساتید فن علوم غریبه اعم از مثبت و منفیشان ندارند.
درست است که جن گیر هستند و جن دارند و مطمئناً دارای توانایی هایی بوده اند اما استاد نیستند. ظاهراً ایشان هم در چندین دولت با دولتیان همکاری می نموده است.
احتمالاً کسانی که به ایشان رجوع می نمودند دستشان از بعضی اساتید کوتاه بوده و از روی استیصال از ایشان کمک خواسته اند. زیرا خوب ها پیشتر توسط دیگران شکار شده اند و وادار به همکاری شده اند.
شاید هم یکی از دلایلی که جناب مشایی به هند و ترکیه رفت و آمد داشتند همین بوده باشد !
چون به فعالیت جناب مشایی اشاره شد بعضی طرفداران این جریان از فقیر ناراحت شدند.
برای دل آن دسته از طرفدارانشان می گویم نقطه مقابل جریان ایشان، یعنی برادران معروف هم در داخل کشور با بعضی از اساتید این وادی ارتباط دارند. چنانچه یکی از ایشان در سالهای گذشته چندین بار به طور رسمی و بعضاً غیر رسمی به شهرستان رُشتخوار در استان خراسان رضوی سفر می نمود و با یکی از اساتید آنجا ملاقات می نمود. چون شهرستان ذکر شده کوچک است و این قضیه کم کم در بین اهالی آنجا پیچید. فرد مربوطه دیگر سفر مستقیم ننمود بلکه بیشتر بعضی اطرافیان و زیر دستان خویش را بدانجا برای مشورت نزد استاد مربوطه می فرستد.

ادامه دارد …

منبع:https://eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

پیدایش دانش نجوم

پیدایش دانش نجوم مؤلف: بارتل.ال واندروردن مترجم: همایون صنعتی‌زاده ناشر: دانشگاه شهید باهنر (کرمان) کتاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + پانزده =