علوم غریبه، اساتید، وادی جن ۷

اما آن دسته از موجودات آتشی که ما با عنوان جنیان می شناسیم همانگونه که پیشتر گفته ایم.  ۵۳ نژاد دارند.
نکته : دیوها که موجودات بادی هستند ۷۲ نژاد و پریان که موجودات آبی هستند ۲۸ نژاد دارند. و همانگونه که پیشتر گفته ایم جالب این است که سوره جن هفتاد دومین سوره قرآن است. و بیست و هشت آیه دارد و نام آن یعنی جن نیز به حساب جمل کبیر ۵۳ است.
از این ۵۳ نژاد جنیان، ۳۵ نژاد بُعد اثیریشان در زمین مادی ما قرار دارد و ۱۸ نژاد در غیر زمین ما قرار دارد. یا در کرات عالم اثیری هستند یا در کواکبی مانند زهره و قمر و غیره.
این ۵۳ نژاد مجموعاً به ۷۸۷ خاندان تقسیم می شوند.
خاندان های زیر مجموعه نژادها مانند ما انسان ها بر حسب جغرافیای محل زندگی و اجداد مشترک تقسیم بندی شده است. خاندان های یک نژاد نیز بر اساس نیای مشترک و بزرگشان تقسیم بندی می شوند و بر اساس همین اجداد یک خاندان باز به طوایف و فامیل های کوچک تر تقسیم می شود.
بنابراین بین جنیان نیز فرهنگ قبیله ای خاندانی عشیره ای حاکم است که تا حدی به فرهنگ مردمان نیمه غربی کشور شبیه است.
نکته ۲: فقیر میان بزرگان و اساتید فن حتی یک نفر را نیز ندیده ام که اسامی تمام نژادها و خاندان ها را ثبت نموده باشد. این مشکل عدم مکتوب ننمودن دردی است که کمی بالاتر بدان اشاره نمودیم.
جنیان در میان خود پیرو ادیان مختلفی می باشند. با اطمینان و یقین به شما خوانندگان می گویم که ما هم جن مسلمان و هم مسیحی و هم یهودی داریم.
جنیان مسلمان نیز برخلاف آنچه که به غلط میان ما شیعیان معروف است هم شیعه دارند و هم اهل سنت دارند.
از آقایان حسن زاده آملی و همچنین علامه طباطبایی نقل است که آیت الله سید علی قاضی گفته اند که شخصی از جنیان شیعه پرسیده است و آنان گفته اند که در بین ما جن سُنی وجود ندارد ! زیرا ما واقعه غدیر را درک نموده ایم !
بعضی آقایان این شخص را که از جنیان پرسیده خود آیت الله سید علی قاضی می دانند.
نمی دانم چه بگویم مگر جنیان مسلمان شده تنها به جنیان صدر اسلام ختم می شود و پس از صدر اسلام گویی هیچ گروهی از جنیان مسلمان نشده اند ?!
پیشتر در دروس گفته شد جنیان اصیل و اولیه شیعه خاندان های زعیون، زعفریون ، مالک، جرجیون، خدام مسکنیه ملکه قیطون، سقلابی ها و سادات جن می باشند.
بعضی از این خاندان های جنیان نظیر زعیون و زعفریون و مالک توسط حضرت رسول اکرم صلوات الله علیه و حضرت امیرالمومنین علی (ع) مسلمان شدند. و بعضی دیگر جزو جنیان تحت امر سلمان فارسی و مغان ایرانی گروه سلمان می بودند.
برای مثال ملکه قیطون مادر وی ملکه قنطونه زن سلیمان نبی حشمت الله بوده و خود ملکه قیطون ۱۷ سال زن سلمان فارسی بوده و زن بسیاری از پیران و قطارکشان دوده سلمانی خاکساریه نیز بوده و ۴۲ سال پیش از دنیا رفته است.
یا سقلابی ها جنیان غواص زمان سلیمان نبی حشمت الله بوده اند و شبیه به سگ آبی هستند و لباسشان چسبیده به بدنشان است و مانند لباس غواصی و پوست سگ آبی می باشد. و سرشان نیز مانند سگ آبی است منتهی اندکی با سگ آبی تفاوت دارند و تا حدی شبیه کارتون می باشند.
این دسته از جنیان (سقلابی و خدام مسکنیه ) بنا به دلایلی نامعلوم _برای فقیر _ اسلام را نمی پذیرفتند و اعمال و گناهانی انجام داده بودند که اللّه تبارک تعالی تصمیم بر عذابشان داشت سلمان فارسی امام حسین (ع) را که آن زمان کودک بود به شفیع نزد الله تبارک تعالی آورد. الله تبارک تعالی به حُرمت حضرت اباعبدالله (ع) از عذاب این فرومایگان خودداری نمود و در عوض اینان مسلمان و شیعه شدند.
نکته ۳ : امیدوارم خواننده گرامی اکنون به بخشی از روایت مغان مرتبط با سلیمان نبی حشمت الله بیشتر دقت نماید. پیشتر در دروس گفته شد که سلمان فارسی با عمری حداقل سیصد ساله بلکه بیشتر یک شخص نبوده بلکه نماینده یک جریان پویا از مغان ایرانی بوده که وارث امانات و اسرار سلیمان نبی حشمت الله بوده اند. و انبیای بنی اسراییل علی رغم مقام بزرگ معنویشان پس از سلیمان نبی حشمت الله وارث این اسرار و امانات نبوده اند.
ان شاالله در دروس پیوند فتوت و خاکساری با آیین مهری بخش های بیشتری از این پازل بزرگ را نشان خواهم داد و اینکه چرا سلیمان نبی به ایران می آمده است.

ادامه دارد …

منبع:https://eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

اگر دجال را درک را کند‌‌.‌‌‌..

اگر دجال را درک را کند‌‌.‌‌‌.. سن، [المحاسن] عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ عَنِ الْمُفَضَّلِ بْنِ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *