مقامات جنگل

مقامات جنگل

مقامات و موجودات مرتبط با جنگل به نقل از اساتید فن {شرح مقامات و موجودات مرتبط با جنگل در پایان مطلب}

{۱: سرپرست جنگل

۲: روح جنگل

۳: استاد جنگل

۴: راهنمای جنگل

۵: محافظ جنگل

۶: شیطان جنگل

۷: مادر جنگل

۸:صالح جنگل

۹: آوازه خان جنگل

۱۰: ایزد جنگل

۱۱: غول جنگل

۱۲: هیولای جنگل }

تصویر صفحه نقش برجسته سفالی که هوواوا huwawa یا هومبابا humbaba، نگهبان جنگل سدر انلیل Enlil را نشان می دهد. احتمالا مربوط به دوره ایسین لارسا یا بابلی کهن. ارتفاع ۱۰۵ میلی متر

{Huwawa ( Humbaba)
هوواوا (هومبابا)
هوواوا(هومبابای اکدی)، در داستانهای گیلگمش Gilgames به عنوان نگهبان جنگل سدر انلیل Enlil آشکار می شود. او که توسط هفت لایه
تشعشع مهیب بشدت محافظت می شد. به دست گیلگمش و انکیدو Enkidu (دوست و همراه گیل گمش) کشته می شود.
هومبابا در هنر، نوعا به شکل پیکره ای با بدن انسان که دستانش پنجه شیر بوده و دارای صورت هیولا، مو و سبیل بلند است، به تصویر کشیده شده. مُهرها و صفحات سفالی هزاره دوم و اول قبل از میلاد، کشته شدن او توسط گیلگمش و انکیدو را به تصویر می کشند؛ در حالی که انکیدو سر او را با خنجرش از بدن جدا می کند، آن دو وی را با پاهایشان به زمین میخکوب می کنند.
الگوهای بابلی چهره هومبابا (که از دوره بابلی کهن تا نو_بابلی در نوسان است) با غیب گویی divination در ارتباط می باشد. }

تصویر گیل گمش و انکیدو در حال کشتن هیولای هومبابا هیولا و محافظ جنگل سدر انلیل رئیس پانتئون ایزدان میان رودان. به دست آمده از صفحه فالگیری خشتی دوره بابلی کهن

ادامه…👇

{بر روی برخی از آنها، فالهایی به این مضامین نوشته شده: 《چه زمانی روده ها به هومبابا شباهت دارد》 یا 《آیا زنی یک [جنین] به شکل هوواوا به دنیا آورده است》 – پیشگویی همواره منقلب کننده است! چنین تصور می شد که این الگوها به عنوان راهنمایی در غیبگویی به کار می رفته اند، اما در دوره بابلی کهن، چهره های هومبابا به طور مکرر بر روی لوحهای سفالی و نقوش مهرها به چشم میخورند که در بالای زمینه به گونه ای نصب شده بودند، انگار که _احتمالا به عنوان افسونهای جادویی – از دیوار آویزانشان کرده اند. چهره هومبابا بر روی سنگ یک طرف ورودی معبدی واقع در تل الرمح در دوره بابلی کهن کنده شده بود.
هوواوا / هومبابا، احتمالا شکلی از هومبن Humban، خدای عیلامی Elamite god می باشد. نام و نقش هومبابا در نام و نقش کومببُس kombabos، پیکره محافظ در افسانه ای هلنی از شمال سوریه، باقی مانده است.}(کتاب فرهنگنامه خدایان، دیوان و نمادهای بین النهرین باستان صص ۱۷۵ و ۱۷۶)

{شرح مقامات و موجودات مرتبط با جنگل }

در مورد موجودات مرتبط با جنگل پرسیده شده بود. مجموعی از برداشت باطنی خویش و یکی از عزیزان را برایتان می نویسم.

۱: سرپرست جنگل: همان گونه که از اسمش مشخص است. سرپرست کلیه امور مربوط به جنگل است و امور معنوی جنگل زیر نظر وی است. وی فردی است که حرف آخر را در امور جنگل میزند. به عبارتی رییس کل موکلین جنگل از هر نوعش است. احتمالا هنگامی که‌این موجود دچار مشکل شود. یکی از اولیای عام خداوند از میان‌ انسان‌ها جایش را بگیرد.

۲: روح جنگل: روح کلی یک جنگل است که گاه با تشخص فردی تمثل پیدا می کند. اگر روح‌کلی یک جنگل تضعیف شود جنگل نیز رو به خشک شدن می رود. روح کلی هر جنگل می تواند از مثبت تا منفی طبقه بندی شود. یعنی برای مثال روح کلی یک جنگل کاملا مثبت است روح کلی جنگل دیگری نسبتا مثبت است و روح کلی جنگل دیگری نسبتا منفی است و روح جنگلی دیگری کاملا منفی است. مثال عرض می نمایم روح جنگل سیاه آلمان که اتفاقا بسیار مورد علاقه شوالیه های تمپلار بوده است. کاملا منفی یا نسبتا منفی است. احتمالا روح کلی جنگل جیغ مشهد که عامه مردم آن را جنگلی نفرین شده می دانند نیز منفی یا نسبتا منفی باشد.

پ ن : از استاد سمنانی خویش نقل داریم که در جایی گفته بودند که اکثر جنگل های قاره آمریکا منفی می باشند. علی الخصوص آمریکای مرکزی و جنوبی.

۳: استاد جنگل: فردی است معمولا از موکلین و گاه ممکن است از پریان کهنسال باشد. موجودات جنگل، اعم از موکلین و جن و پری یا حتی بعضی حیوانات یا حتی خود درخت ها از وی سوالات خاصشان را می پرسند زیرا وی عالم به اسرار خواص گیاهان و تمام اجزای جنگل و حتی تاریخ جنگل است. می توان گفت که استاد جنگل نوعی نسبت با عطارد یا هرمس دارد.

۴: راهنمای جنگل: وی فردی است که از همه دستگیری میکند و همه را هدایت میکند به آن چیزی که در جنگل می خواهند. مثال راهنمای جنگل به افراد گمشده (اعم از انسان یا حیوان) می تواند کمک نماید (به صورت الهام) که مسیر خروج از جنگل یا مکانی را که میخواهند بیابند.
وی می تواند انسان یا حیوانی را که دنبال گیاهی خاص می باشد را به سوی آن گیاه رهنمایی نماید یا در صورت لزوم از آن گیاه دور نماید.

۵: محافظ جنگل: رییس تمامی موکلین نگهبان جنگل است که محافظ کل جنگل است.

۶: شیطان جنگل : موجودی شیطانی از جنیان‌ یا دیوها که از نظر جثه هم معمولا بزرگ است و سایر موجودات جنگل از نزدیک شدن به مکان زندگی وی می هراسند. شیطان جنگل در بخش تاریک جنگل ساکن است معمولا در هر جنگلی در جاهایی که آفتاب از لای انبوه درختان در هم تنیده اش خیلی عبور نمیکند و باتلاق و مرداب نیز در زمینش دارد. تعداد موجوات شیطانی در آن نقطه بیشتر است و شیطان جنگل نیز در آن‌ ناحیه زندگی می نماید.

۷: مادر جنگل: موجودی مونث است که با مهر مادری موجودات جنگل را پروش میدهد و به حفظ و بقا و زایش حیوانات و ازدیاد درختان و گلها و موجودات کمک میکند. اگر مادر جنگلی تضعیف شود یا بمیرد و جنگل بی مادر بشود رشد و زاد و ولد در جنگل ضعیف می شود.

۸: صالح جنگل: فردی منزوی و عابد در جنگل از جنیان یا پریان و در شرایطی گاه استثنایی ممکن است از انسان ها باشد که بهترین فرد جنگل است و امین و مورد اعتماد موجودات جنگل و عباداتش برای جنگل برکت است و گاه موجودات جنگل برای شفا یا حل مشکلاتشان از وی دعا به درگاه پروردگار میخواهند.

۹: آوازه خان جنگل: موجودی معمولا از پریان مونث یا مردی مثل کارت ابله در تاروت هست که آواز میخواند و با آوازش به موجودات جنگل طراوت میدهد یا حتی کمک به رشد گیاهان میکند. صدای وی سحر انگیز و با طراوت است وی می تواند با آواز خواندن بی آنکه با گوش ظاهر شنیده شود در فرد تصرفاتی کند.

۱۰: ایزد جنگل: رب النوع یا ربه النوع کلی جنگل یا شاید رب النوع یا ربه النوع یکی از گیاهان خاص جنگل مد نظر باشد.

۱۱: غول جنگل موجودی دوپا و معمولا بی آزار است که اگر لازم باشد و جنگل در خطر بزرگ باشد برای جنگل میجنگد و آن وقت چهره خطرناک تر و خبیث تری پیدا می کند. حالتی انسان‌گونه دارد. یا اگر ترکیبی باشد به انسان نزدیک تر است. برعکس هیولای جنگل

۱۲: هیولای جنگل: موجودی غول پیکر و منفی در جنگل که انسان گونه نیست و معمولا دوپا نیست و حیوان گونه است. و گاه ترکیبی از چند حیوان، شعورش نیز زیاد نیست.

منبع:eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

اگر دجال را درک را کند‌‌.‌‌‌..

اگر دجال را درک را کند‌‌.‌‌‌.. سن، [المحاسن] عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ عَنِ الْمُفَضَّلِ بْنِ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *