نخبگان افغانستان

 

اولین گروه از نخبگان افغانستانی شامل ١۴ پسر و ۶ دختر مورد استقبال دانشگاه یزد قرار گرفتند و ساکن بهترین خوابگاه دانشجویی با همه امکانات رفاهی شدند!

🔹قابل توجه سران کشورهای حقوق بشر غربی که افغانستان را ویران کردند، مزدور علیه ایران تولید کردند و عاقبت هم فرار کردند.

پذیرش «دختران روباتیک» افغانستان از سوی مکزیک؛ وزیر خارجه به استقبال «رویاپردازان» رفت.

دولت مکزیک، روز سه‌شنبه پذیرای پنج زن جوان عضو تیم روباتیک افغانستان بود، اعضای تیمی که پیش از این برندهٔ جایزه بین‌المللی نیز شده است.

مارسلو اِبرار،‌ وزیر خارجه مکزیک در فرودگاه مکزیکوسیتی به استقبال این دختران رفت که پس از تصرف کابل به‌دست طالبان از افغانستان خارج شده‌اند.

وزیر خارجه مکزیک اعلام کرد:‌ «تعهد ما به حفظ ارزش‌های انسانی سبب شده است ما این زنان را بپذیریم و مایلیم از ته دل به آنها بگوییم که در خانه خود هستند.»

یکی از اعضای این تیم که هویت‌شان به دلایل امنیتی افشا نشده، به خبرنگاران گفت: «آنها نه تنها جان ما که رویاهای ما را نجات دادند.» و تاکید کرد که تیم روباتیک زنان افغان «ثابت کرده است که زنان نیز می‌توانند همپای مردان در دانش سهیم باشند.»

آنان همچنین افزودند که با قدرت گرفتن طالبان زنان افغان با دشواری‌های بسیاری روبرو می‌شوند و از همین رو آنان سپاس‌گزارند که توانسته‌اند اکنون در مکزیک باشند.

تیم زنان روباتیک افغانستان، مشهور به «رویاپردازان افغان»، که جایزه‌ای بین‌المللی را نیز از آن خود کرده، در مجموع ۲۰ عضو دارد که اکثر آنها نوجوان‌اند.

منبع: per.euronews.com و t.me/masaf

این مطلب را نیز بخوانید

دلیل دخالت کشور امارات وتاثیر آن در کشورهای منطقه

 دلیل دخالت کشور امارات وتاثیر آن در کشورهای منطقه ✍🏻 مستش‍ـــــــار 📌📌امارات کیست که می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *