یسوعی‌ها

مقدمه و اطلاعات کتاب

سازمان مخفی حشاشین یا به عبارتی آدمکش های پاپ، که قبلاً در قرون وسطی و دوره رنسانس فعال بوده است قبل از جنگ جهانی دوم، توسط بالاترین مقامات روحانی کلیسا بازسازی و سازماندهی می شود تا اعضای آن که همگی کشیش های متعصب، نیرومند و در خدمت اهداف روحانیان بلند مرتبه از جمله پاپ اعظم هستند مخالفین را از سر راه بردارند.
داستان از جایی شروع می شودکه خواهر والنتیاین “وال” در آرشیو اسناد کلیسا پی به اسرار مخوفی می برد.
کلید ورود به این اسرار، عکسی چهار نفره در زمان جنگ جهانی دوم است که در کافه‌ای در پاریس انداخته شده. کشف این رازها باعث به قتل رسیدن او توسط هورست من یکی از مخوف ترین کشیش های سازمان حشاشین می شود .قتلی که سرآغاز جنایت های دیگری است.
برادر والنتیاین، بن، که وکیل دعاوی و از اعضای سابق فرقه ی یسوعیون تصمیم می‌گیرد راز قتل خواهرش و آن عکس را کشف کند. و در این راه واقعیت های تلخ و تکان دهنده ایی به وحشتناکترین شکل ممکن بر سرش آوار می شود.

توضیحاتی در مورد فرقه یسوعی ها برای آن دسته از خوانندگانی که نمی دانند یسوعی ها دقیقا کیستند! با زدن بر روی هر کدام از دو لینک زیر می توانید در مورد یسوعی ها مطالعه نمایید:

لینک توضیحات

لینک دوم توضیحات

لینک نقد و بررسی رمان

بعضی دوستان گفتند که حشاشین نام فرقه ای از اسماعیلیان نزاری بوده است و ربطی به اروپا و واتیکان ندارد. در پاسخ این دوستان تصویر صفحه ۲۰۶ کتاب افسانه های حشاشین نوشته دکتر فرهاد دفتری (یکی از بزرگترین اسماعیلیه شناسان معاصر) را ملاحظه می نمایید که در متن آمده واژه اساسین که لاتین حشاشین می باشد از قرن چهاردهم به بعد در اروپا معنای تازه ای می یابد و دیگر دلالت بر فرقه اسماعیلیه در شام نداشته بلکه به صورت اسم عام در آمده و معنای آدمکش را می داده است.

منبع: eitaa.com/soltannasir

این مطلب را نیز بخوانید

خاک شناسی معنوی ۸ – شب والپورگیس ۱

{خاک شناسی معنوی ۸ }        { شب والپورگیس ۱ } بسم الله الرحمن الرحیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *