برنامه حسابداری نوسا(نسخه رایگان)

حسابداری نوسا:

برای دانلود برنامه به انتهای مطلب مراجعه کنید

خلاصه ای درباره برنامه:

 • دمو دارد
 • ماژولی نمی باشد
 • استفاده از دیتابیس SQL , ….
 • نصب ساده
 • محیط کاربری ساده و سبک
 • قابلیت شبکه و اینترنتی دارد
 • پشتیبانی دارد
 • آدرس : تهران، کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری ۱۱، پلاک ۱۱۱-کدپستی ۱۶۵۴۱۲۰۸۹۶
 • تلفن های تماس : ۷۱۳۹۵۰۰۰ (۰۲۱)

ویژگی‌های منحصر به فرد:
در دنیای پر شتاب و پر رقابت امروز، نیاز به نرم‌افزار و توجه به آن، بیش از هر زمان دیگری است. به همین جهت، بازار تولید و ارائه سیستم‌های نرم‌افزاری در حوزه‌های گوناگون، از جمله سیستم‌های مالی، پر رونق تر از گذشته است. در این شرایط، هر نرم‌افزار دارای ویژگی‌ها و مزایای رقابتی خاص خود خواهد بود. سیستم مالی یکپارچه نوسا نیز از این قاعده مستثنی نیست و علاوه بر قدمت سی ساله و بیش از ۴۰۰۰ مشتری فعال، دارای سه ویژگی منحصر به فرد است که همزمان در کمتر نرم‌افزاری دیده می‌شود.

 • یکپارچگی
 • انعطاف پذیری
 • استحکام
یکپارچگی یکی از مفاهیم گسترده و پیچیده در حوزه‌ی نرم افزار است، که دامنه‌ی وسیعی از ویژگی‌ها را در بر می‌گیرد. یکپارچگی در حوزه‌ی اطلاعات، تعاریف، رفتارها و گزارشات معنا پیدا می‌کند و عدم یکپارچگی در هر یک از این حوزه‌ها، می‌تواند مسبب بروز مغایرت‌ها و مشکلات ناخواسته‌ای باشد. سیستم مالی یکپارچه نوسا، به طور کامل و به معنای واقعی کلمه، در تمامی حوزه‌های پیش گفته یک سیستم یکپارچه است. مسلما مهمترین بخش یکپارچگی یک سیستم، یکپارچگی در اطلاعات است. بر اساس اصل یکپارچگی اطلاعات، بجز برای تهیه پشتیبان (Backup) نباید اطلاعات را در بیش از یک نقطه ذخیره نمود. زیرا نگهداری بیش از یک نسخه از هر داده‌ای، زمینه‌ساز بروز مغایرت بین نسخه‌های گوناگون آن اطلاعات خواهد شد. و در نتیجه وجود رویه‌ها و ابزارهایی برای کشف و رفع مغایرت ضروری خواهد بود. سیستم مالی یکپارچه نوسا، با در اختیار داشتن تنها یک بانک اطلاعاتی متمرکز، با ثبت آنی کلیه‌ی رویدادها از کلیه‌ی درگاه‌ها، و استفاده از متدولوژی صحیح نگهداری ما به ازای مالی هر یک از رویدادها، ساختاری یکپارچه را جهت ثبت و نگهداری اطلاعات و رویدادهای مالی در اختیار قرار می‌دهد.
در یک تقسیم‌بندی ساده، می‌توان مجموعه‌ی عملکردها و محتوای هر نرم‌افزار را به سه دسته تقسیم کرد:
هسته‌ی نرم‌افزار (Core): این بخش از نرم‌افزارها، توسط کاربر قابل تغییر نیست و توسط تیم تولید نرم‌افزار و در قالب نسخه‌ی قابل نصب نرم‌افزار، در اختیار استفاده‌کنندگان قرار می‌گیرد.
تعاریف و تنظیمات (Definition): این بخش شامل کلیه‌ی تعاریف اولیه، فرم‌ها، گزارشات، تنظیمات و سایر موارد مرتبط می‌باشد.
اطلاعات (Data): شامل داده هایی است که تماما توسط کاربر ثبت شده و داخل بانک اطلاعاتی نرم افزار ذخیره می شود.
چنانچه به میزان مورد نیاز کاربر، قسمت تعاریف و تنظیمات را از بسته‌ی نرم‌افزاری، به محدوده عملیات کاربر منتقل کنیم، انعطاف پذیری سیستم را بالا برده‌ایم، و به کاربر امکان انجام تغییرات وسیعی را در بسته نرم‌افزاری مورد استفاده خواهیم داد. در سیستم مالی یکپارچه نوسا، با نیازسنجی دقیق و طراحی مناسب، محیطی قابل انعطاف و در عین حال ساده و کاربر پسند به عنوان محیط کاری در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.
با توجه به حساسیت بالای داده‌های مالی و اهمیت زمان در دسترسی به داده‌های آن، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های نانوشته‌ی هر نرم‌افزار در این حوزه، استحکام و پایداری آن است. نرم‌افزار نیز همانند هر سازه‌ی مهندسی دیگری، برای دستیابی به این استحکام، نیازمند ستون‌های قابل اتکایی است. طراحی اصولی و بر اساس ساختارهای درست، حفظ و راهبری تنها یک نسخه از کد اجرایی برنامه، تست و عیب‌یابی کامل نرم‌افزارها قبل از ارائه به بازار، تعریف مکانیزم‌های صحیح جهت انتقال کاستی‌ها و مشکلات احتمالی نرم‌افزار از جانب استفاده‌کنندگان و بروزرسانی مداوم نرم‌افزارها همگی نقش این ستون‌ها را بازی می‌کنند. سیستم مالی یکپارچه نوسا، با نگاه به موارد پیش گفته، و با تکیه بر تجربه‌ی تولید و ارائه دو نسل قبلی نرم‌افزارهای تولیدی شرکت نوسا، یکی از پایدارترین سیستم‌های نرم‌افزاری این حوزه است.

 

 • یکپارچه نوسا
 • راهکارها
 • پشتیبانی و خدمات جانبی

زیر سیستم‌ها:
سیستم مالی یکپارچه نوسا، در حال حاضر شامل ۱۰ زیر سیستم می‌باشد. هر یک از این نرم‌افزارها، به فراخور وظایف عملیاتی خود، با سایر اجزا، در ارتباطی تنگاتنگ هستند. در ادامه، اسامی این زیر سیستم‌ها را مشاهده خواهید نمود.

نوسا

 

هر سازمان و شرکت، به فراخور نیاز و ساختار کاری، نیازمند مجموعه‌ای از نرم افزارها در حوزه مالی می‌باشد. نرم افزار حسابداری به عنوان هسته‌ی این سیستم و سایر زیر سیستم‌ها به عنوان ابزارهای عملیاتی در دسترس خواهند بود. هر یک از این زیر سیستم‌ها، از یک طرف با نرم افزار حسابداری و از طرف دیگر بر حسب تعریف و نوع گردش کار، با سایر زیر سیستم‌ها در ارتباط بوده و در ساختاری یکپارچه، محیطی حرفه ای و قابل اطمینان را در اختیار قرار می‌دهد. این ارتباط یکپارچه، در کنار امکانات اختصاصی که مناسب حوزه های فعالیت خاص می‌باشد، موجب هم‌افزایی قابلیت ها و توانایی‌های سیستم شده و به عنوان راهکار خاص آن حوزه، قابل استفاده خواهد بود.
به منظور آشنایی با راهکار پیشنهادی نوسا برای شرکت یا سازمان شما، به صفحه‌ی اختصاصی راهکار مناسب خود وارد شوید:

بازرگانی :

عدد تامین کنندگان و مشتریان، تنوع تعداد و طبقه بندی کالاها، تعداد بالای اسناد دریافتی و پرداختی، حجم بالای فعالیت اعتباری، تراکنش بالای عملیات بین واحدهای گوناگون و نیاز به اطلاعات به‌لحظه از درهم‌کرد اطلاعات اجزاء مختلف، از نیازمندی‌ها و ویژگی‌های این نوع حوزه فعالیت است.

دیدن اطلاعات کامل

پیمانکاری :

توانایی مدیریت انواع پیمان‌ها با جزییات کامل و تعدد کارکنان پروژه‌ها و امکان استفاده مشترک از نیروهای انسانی و ماشین آلات در پروژه‌های گوناگون، تغییر مداوم نقش از پیمانکار به کارفرما و مدیریت وضعیت وصول مطالبات مربوط به بخش‌های گوناگون هر پروژه از جمله پیچیدگی‌های ساختارهای پیمانکاری است.

دیدن اطلاعات کامل

خدماتی:

در شرکت‌های خدماتی، به دلیل عینی نبودن ماهیت کاری، ثبت دقیق رویدادها و گردش کار صحیح اطلاعات از اهمیت بیشتری برخوردار است. از طرفی کنترل فعالیت هر یک از کارکنان و پیمانکاران در انجام خدمات، به منظور ارزیابی عملکرد آن‌ها و استفاده از آن در محاسبات دستمزد و بررسی میزان پیشرفت کار از نیازمندی‌های خاص این حوزه کاری می‌باشد.

دیدن اطلاعات کامل

تولیدی:

یکی از مهمترین دغدغه‌های شرکت‌های تولیدی، محاسبه بهای تمام شده‌ی محصولات است. برای این منظور، ناگزیر به ثبت هر رویداد در مبدا و با جزییات کامل و امکان اتصال و ارتباط زیر سیستم های گوناگون با یکدیگر خواهیم بود. از طرف دیگر، شرکت‌های تولیدی، بخش زیادی از نیازمندی‌های شرکت‌های بازرگانی و خدماتی را نیز دارا می باشند. ترکیب این نیازمندی‌ها، موجب بروز نیازمندی‌های خاصی در این حوزه شده است.

دیدن اطلاعات کامل

دولتی :

با تغییرات ساختاری و اساسی شکل گرفته در نظام حسابداری بخش عمومی و تبدیل رویکرد نقدی به تعهدی از یک سو، و الزامات قانونی مربوط به ارائه گزارشات به وزارت امور اقتصادی و دارایی و دیوان محاسبات با فرمت‌های خاص و با جزییات فراوان از سوی دیگر، نیاز به یک ساختار منعطف و مستحکم را برای این گروه از سازمان‌ها و شرکت‌ها، اجتناب ناپذیر می کند.

دیدن اطلاعات کامل

دارای شعب:

امروزه بخش وسیعی از عملیات شرکت‌ها و سازمان‌ها، در شعب و دفاتر آن‌ها به انجام می‌رسد. با توجه به ارزش اطلاعات به لحظه و گردش سریع اطلاعات، ثبت رویدادهای مالی و عملیاتی در مبدا تولید آن‌ها، جزو لاینفک نیازهای اینگونه مجموعه‌ها می‌باشد. از همین رو، دسترسی به سیستمی جامع به منظور پوشش نیازهای این حوزه، اجتناب ناپذیر است.

 

نو پا:

بسیاری از شرکت‌های نوپا، و یا شرکت های دارای نیازمندی های محدود نرم‌افزاری، به دلیل محدودیت‌های موجود، اقدام به تهیه ابزارهای و راه حل‌های سطح پایینی در حوزه مالی می‌نمایند. مشکل بزرگ این رویکردها، به از دست رفتن حجم زیادی از داده‌های با ارزش در زمان ارتقای ابزارهای مورد استفاده باز می‌گردد. به همین جهت، ارائه راهکاری قابل ارتقا و مقرون به صرفه، برای این دست از شرکت‌ها، می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.

 

پشتیبانی و خدمات جانبی
سیستم مالی یکپارچه‌ی نوسا، همانند هر مجموعه نرم‌افزاری دیگر، به منظور کارکرد مناسب و برآورده نمودن انتظارات مشتریان نیازمند مجموعه‌ای از خدمات و سرویس‌های مرتبط می‌باشد. این سرویس‌ها و خدمات در قالب دو دسته‌ی کلی خدمات پشتیبانی، و خدمات جانبی ارائه می‌شوند. خدمات پشتیبانی، در زمان خریداری بسته‌ی نرم‌افزاری و پس از آن بر اساس ضوابط خدمات پس از فروش، به مشتریان ارائه می‌گردد. خدمات جانبی، به آن دسته از خدماتی اطلاق می‌شود، که مهیا کننده‌ی زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری جهت راه‌اندازی سیستم می‌باشد.

خدمات پشتیبانی:

نصب و راه اندازی
آموزش
استقرار
رفع اشکال
ارائه نسخ جدید
خدمات تبدیل اطلاعات مالی از سایر نرم‌افزارها
خدمات جانبی

خدمات سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با محیط پیاده سازی نرم افزار
نصب شبکه‌های رایانه‌ای Lan و Wan
خدمات مشاوره مالی

نرم‌افزار حسابداری هدیه نوسا، یک نسخه از نرم‌افزار حسابداری نوسا مدل M با محدودیت‌هایی در زمینه میزان اطلاعات قابل ثبت و برخی امکانات خاص است. نرم‌افزار حسابداری نوسا، به عنوان هسته‌ی مرکزی، خود جزوی از سیستم مالی یکپارچه نوسا است، که با تکیه بر تجربه‌ی سی ساله شرکت نوسا و به عنوان سومین نسل از نرم افزارهای تولیدی این شرکت ارائه شده است. این سیستم یکپارچه شامل زیرسیستم‌های حسابداری، دریافت و پرداخت، انبار و کنترل موجودی، فروش کالا و خدمات، دستمزد، مدیریت هزینه، اموال و دارایی‌های ثابت و صورت‌های مالی می باشد. هر شرکت با توجه به زمینه‌ی فعالیت و میزان نیازها و درخواست‌ها، مجموعه‌ای از این ابزارها را مورد استفاده قرار می‌دهد و در آینده می‌تواند مجموعه نرم‌افزاری خود را کامل‌تر کند.

نوسا2

دانلود برنامه رایگان هدیه نوسا

حجم: ۲۲ مگابایت

نوع فایل:EXE

دانلود

راهنمای نصب

راهنمای نصب SQL

راهنمای شروع کار با برنامه

این مطلب را نیز بخوانید

برنامه حسابداری سپینود

برنامه حسابداری سپینود:   خلاصه ای درباره برنامه: دمو ندارد ماژولی نمی باشد استفاده از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + سه =